Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Błoto z Morza Martwego na cellulit – czy warto stosować?

Strona główna » Blog » Błoto z Morza Martwego na cellulit – czy warto stosować?

Błoto z Morza Martwego na cellulit cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej zmagających się z pomarańczową skórką. Zanim jednak po nie sięgniemy, dobrze byłoby się dowiedzieć, jakie właściwie błoto z Morza Martwego zastosowanie znajduje. Trzeba także mieć świadomość tego, jakie posiada właściwości, a jest ich całkiem sporo. Wreszcie, warto byłoby wiedzieć, w jaki konkretnie sposób specyfik ten powinien być używany. 

Błoto z morza martwegoBłoto z Morza Martwego na cellulit – jakie właściwości posiada?

Błoto z Morza Martwego na cellulit jest naprawdę skuteczne, a wszystko to ze względu na liczne właściwości, które posiada.

Mowa tu przede wszystkim o działaniu:

  • ujędrniające
  • oczyszczające
  • przeciwzapalne
  • regulujące

Dzięki wymienionym właściwościom można będzie wpłynąć w dużej mierze nie tylko na sam cellulit, ale i na niektóre z jego przyczyn.

Sprawdź czy warto korzystać z balsamu na cellulit

Błoto z Morza Martwego na cellulit – jak je stosować i gdzie kupić?

Błoto z Morza Martwego na cellulit jest produktem, którego należy poszukiwać przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Mowa tu nie tylko o tych stacjonarnych, ale i internetowych. Jeżeli już sięgniemy po błoto z Morza Martwego, jak używać, aby były efekty? Na szczęście, nie jest to jakoś szczególnie skomplikowane. Zazwyczaj błoto ma postać gęstego kosmetyku o bardzo ciemnym zabarwieniu. Aby kosmetyk miał szansę zniwelować cellulit, trzeba nałożyć na oczyszczoną skórę grubą jego warstwę. Dla uzyskania lepszych rezultatów należy owinąć ciało folią spożywczą. Po 40 minutach, błoto będzie można zmyć z ciała. Najlepiej byłoby użyć do tego celu chłodnej wody, która także pomoże ujędrnić skórę. Trzeba jednak mieć na uwadze to, aby błoto z Morza Martwego na cellulit było stosowane systematycznie. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się zniwelować bądź przynajmniej zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW

Błoto z Morza Martwego na cellulit – kiedy pojawią się efekty?

Błoto z Morza Martwego na cellulit ma szansę okazać się naprawdę skuteczne. Warunkiem jego skuteczności jest jednak systematyczność, o czym wspomniano już wyżej. Jeżeli na stałe włączymy do swojej pielęgnacji błoto z Morza Martwego, efekty na pewno się pojawią, ale nie od razu. Trzeba cierpliwie zaczekać na nie przynajmniej kilka tygodni. Poza tym, należy mieć świadomość tego, że u niektórych przedstawicielek płci pięknej efekty mogą pojawić się nieco później. Dotyczy to w szczególności tych pań, u których cellulit jest już zaawansowany. Najlepiej byłoby oczywiście zastosować błoto z Morza Martwego na cellulit w ramach profilaktyki, nawet jeśli nie dokucza nam jeszcze pomarańczowa skórka.

Podsumowując, bez trudu można stwierdzić, że błoto z Morza Martwego na cellulit ma szansę okazać się skuteczne. Trzeba mieć jednak na uwadze jego regularne używanie. Walka z pomarańczową skórką nie powinna być jednak oparta wyłącznie o stosowanie błota. Równolegle należałoby zatroszczyć się o właściwie zbilansowaną dietę. Powinna być bogata w warzywa i owoce. Aktywność fizyczna oraz stosowanie kosmetyków także będzie wskazane. Najlepiej, jeżeli będą one posiadały naturalne składy.


Bibliografia:

1. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
2. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
3. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

1 głosów

Komentarze

sonia - 2023-04-12 20:24:51

po prostu mam kosmetyk z tym skladnikiem i nawet nie zastanawialam sie nad tym czy jest lepsze czy gorsze bloto haha.

Natalia - 2023-04-01 07:33:37

Też nigdy nie widziałam jak to sprawdzić ;p

oliwia - 2023-03-13 19:04:24

zawsze chcialam przetestowac bloto z morza czarnego na cellulit bo slyszalam dobre opinie ale jednak ciezko znalezc w sumie dobrej jakosci blotko.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊