Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Body wrapping – na czym polega zabieg?

Strona główna » Blog » Body wrapping – na czym polega zabieg?

Body wrapping to jeden z prostszych zabiegów, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Wszystko, czego potrzeba, aby przeprowadzić zabieg to folia oraz specjalny krem. Jak pokazują wyniki badań, body wrapping jest zabiegiem, który przynosi szereg pozytywnych efektów, ale jednym z najważniejszych jest redukcja cellulitu. Jak przeprowadzić skuteczny body wrapping na cellulit? Jakie kroki należy wykonać? Dowiesz się z tego artykułu.

Bodywrapping na cellulitBody wrapping na cellulit, czyli domowe spa w pigułce

Body wrapping, czyli owijanie się folią, to kolejno wykonywane czynności, które prowadzą do określonych efektów. Wykonując zabieg body wrapping można przyspieszyć absorpcję składników aktywnych, które znajdują się w kosmetykach.

Oto kolejne kroki, które należy wykonać, aby przeprowadzić skuteczny zabieg body wrapping w domu:

  • dokładnie umyć skórę, najlepiej używając do tego celu peelingu, aby pozbyć się również martwego naskórka,
  • osuszyć dokładnie ciało i nałożyć na skórę wcześniej przygotowany kosmetyk przeznaczony do zabiegu. Krem lub serum aplikujemy na całe ciało lub wybraną jego partię: uda, pośladki, ramiona, brzuch,
  • owijamy całe ciało folią, szczelnie, ale niezbyt mocno, aby zapewnić swobodne krążenie krwi. Tak przygotowane ciało pozostawiamy na około 45 minut, aby zwiększyć skuteczność zabiegu można również przykryć się kocem,
  • po upływie wcześniej określonego czasu można odwinąć ciało i dokładnie rozsmarować pozostałą na skórze warstwę kremu. Następnie ciało umyć zimną wodą.

Sprawdź też: Jaki wybrać balsam na cellulit?

Takie czynności należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu przez miesiąc. Body wrapping jest świetną alternatywą dla zabiegów kosmetycznych, którą można samodzielnie przeprowadzić w domu. Do jego przeprowadzenia nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia ani wiedza z zakresu kosmetologii. Wystarczy tylko ściśle przestrzegać kolejnych etapów zabiegu, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej hierarchii.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
ZWALCZ CELLULIT ODŻYWCZYM KREMEM NA CELLULITZAMÓW

Body wrapping na cellulit – efekty zabiegu

Dzięki body wrappingowi na cellulit efekty są szybko widoczne, co sprawia, że zabieg spotyka się z jeszcze większym zainteresowaniem ze strony klientek salonów kosmetycznych, jak i pozostałych kobiet. Pierwszą zaletą zabiegu jest efekt wyraźnego napięcia i ujędrnienia skóry. Po drugie widocznie zmniejsza cellulit. Co więcej, skutecznie poprawia krążenie krwi oraz limfy, co wpływa na efektywniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu oraz zmniejsza opuchlizny i obrzęki. Poza efektem antycellulitowym zabiegu, zwiększa także jędrność piersi. Tak szeroka skuteczność działania sprawia, że coraz więcej osób wykonuje domowy body wrapping. Cały zabieg jest niezwykle prosty, a przy tym wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Podczas przebywania w folii, gdy składniki aktywne preparatu wchłaniają się, można zająć się innymi czynnościami lub po prostu zrelaksować się.

Podsumowując, body wrapping na cellulit to zabieg, który wykonywany jest zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domu. Spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na swoją prostą formę, ale również dużą skuteczność, którą potwierdzają zadowolone klientki.


Bibliografia:

1. Gałązka M, Galęba A, Nurein H, Cellulit jako problem medyczny i estetyczny–etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie [w:] “Hygeia Public Health 49.3”, 2014, s. 425 – 430
2. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

11 głosów

Komentarze

Gaca - 2022-01-31 13:21:54

Zabieg body wrappingu miałam raz bo poszłam na zabieg w prezencie :D Jeżeli chodzi o działanie to bym jeszcze w domu bym coś podziałała.

luiza - 2022-01-08 10:53:20

ostatnio bym powiedziała, że body wrapping na cellulit jest must have jeżeli chodzi o działanie tak stricte antycellulitowe.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊