Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit a cellulitis – sprawdź różnice!

Strona główna » Blog » Cellulit a cellulitis – sprawdź różnice!

Cellulit a cellulitis to dwa odmienne pojęcia, które niestety bardzo często są stosowane zamiennie. Istnieje między nimi zasadnicza różnica. Jedne co razem łączy te dwa pojęcia to fakt, iż odnoszą się one problemów, które są związane ze stanem skóry. Na czym zatem polega różnica między cellulitem a cellulitisem? Warto zapoznać się z poniższymi informacjami na ten temat.

Cellulit a cellulitis – różnice

Cellulit a cellulitisCellulit a cellulitis posiadają odmienne znaczenie. Pomimo tego, że to są dwa różne problemy, a nazwy zbieżne to nie należy ich mylić. Czym różnią się między sobą te podobne słownie problemy? Cellulit stanowi nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i patologiczne zmiany w tkance podskórnej.

Zwykle atakuje on:

  • biodra,
  • brzuch,
  • pośladki,
  • przedramiona.

W tych wymienionych miejscach z reguły najczęściej gromadzi się największa ilość tkanki tłuszczowej. Cellulit charakteryzuje się pomarańczową skórką, co jest tylko defektem kosmetycznym

Niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa uwidacznia się pod skórą w formie nieestetycznych zgrubień. Ten problem jest wstydliwy dla wielu kobiet. Zmagając się z cellulitem można dostrzec fałdki na skórze, zgrubienia lub wyczuwalne guzki. Powstaje on poprzez zwyrodnienie obrzekowo-włókniejące powodujące zbyt nadmierne gromadzenie się tłuszczu, wody czy też produktów przemiany materii.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU RAZEM Z ODŻYWCZYM KREMEMZAMÓW

Cellulitis – co to jest zatem? Inaczej mówiąc to zapalenie tkanki podskórnej. Ta choroba skóry jest wywoływana poprzez infekcję bakteryjną. Cellulitis zwykle dotyka otyłe osoby. Ponadto może on mieć również swoje źródło w niewłaściwym krążeniu krwi zarówno w kończynach dolnych albo w cukrzycy. Istotne jest także to, że ta choroba skórna może być nawet wywołana z powodu niedokładnego dezynfekowania ran oraz skaleczeń.

Zobacz co poprawia krążenie krwi!

Cellulitis – dlaczego to poważna choroba?

Cellulitis rozpoczyna się od charakterystycznych symptomów, które przypominają grypę. Wraz z upływem czasu, skóra staje się coraz bardziej sina i pojawia się na niej zarówno świąd, jak i obrzęk. Poza tym, niekiedy dolegliwościom mogą również towarzyszyć wysoka gorączka albo wymioty. Cellulitis musi zostać poddany specjalistycznej kuracji antybiotykowej, którą zleci specjalista. Jak widać, cellulit a cellulitis to zupełnie dwie różne i odmienne przypadłości.

Choroba rozpoczyna się symptomami przypominającymi grypę. Z czasem skóra robi się sina, pojawiają się świąd i obrzęk, a niekiedy dolegliwościom mogą towarzyszyć także wymioty i wysoka gorączka. Cellulitis musi być poddany kuracji antybiotykowej. Widać więc wyraźnie, że cellulit a cellulitis to zupełnie różne przypadłości

Cellulit a cellulitis – podsumowanie

Cellulit a cellulitis jak widać to są dwa odmienne pojęcia. Krótko mówiąc, cellulit to defekt kosmetyczny, na który składa się bardzo dużo predysponujących czynników, a cellulitis to stan zapalny, przy czym wymaga on leczenia. Cellulitis jest niezwykle poważną chorobą, jednakże nie zagraża on zdrowiu danej osoby. Warto wiedzieć, iż można go nieco zredukować dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń oraz stosowania właściwego kremu bazującego na składnikach pochodzenia naturalnego. Zatem cellulit a cellulitis nie mogą być mylonymi pojęciami.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010

5 głosów

Komentarze

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊