Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit hormonalny – jak go zwalczać?

Strona główna » Blog » Cellulit hormonalny – jak go zwalczać?

Cellulit hormonalny to utrapienie wielu kobiet w różnym wieku. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się tylko niegroźną skazą kosmetyczną, defektem urody, tak naprawdę cellulit hormonalny to oznaka głębszego problemu zdrowotnego, związanego z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. W naszym tekście podpowiadamy które hormony i w jaki sposób wpływają na powstawanie cellulitu, jakie badania hormonalne na cellulit wykonać i jakie są najskuteczniejsze metody walki z tym problemem.

Cellulit hormonalny – jakie hormony go powodują?

Cellulit hormonalny powodowany jest przeważnie przez żeńskie hormony płciowe. Winowajcą są wydzielanie w nadmiarze w okresie dojrzewania, ciąży lub menopauzy estrogeny, a cellulit albo zaczyna się wtedy formować, albo dochodzi wówczas do utrwalenia wcześniejszych zmian. Estrogeny odpowiadają za rozszerzanie naczyń, obrzęk tkanek oraz zaburzenia w metabolizmie tłuszczów. Kaskada procesów, inicjowanych przez estrogeny, powoduje w dalszej kolejności gromadzenie się nadmiaru lipidów w tkance podskórnej i kumulację toksyn w adipocytach. Zaburzenia ukrwienia hamują metabolizm tkanki tłuszczowej podskórnej, w efekcie czego zaczynamy obserwować nieestetyczne zmiany na skórze, potocznie nazywane “pomarańczową skórką”.

Sprawdź czego szukać w dobrym serum antycellulitowym

Zależności cellulit a hormony są dużo bardziej skomplikowane. Zwykle wysokiemu poziomowi estrogenów towarzyszą zbyt niskie stężenia progesteronu we krwi.

Coraz częstszym winowajcą jest także niesprawna tarczyca, a cellulit jest w takich przypadkach wynikiem spowolnienia przemiany materii organizmu.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
ZREDUKUJ CELLULIT ZA POMOCĄ KREMUZAMÓW

Cellulit hormonalny – jakie badania wykonać?

Cellulit hormonalny to tylko jeden z objawów zaburzeń gospodarki hormonalnej. Żeby potwierdzić hormonalną etiologię cellulitu, należy wykonać badania krwi, w których oznaczone zostaną następujące, wspomniane już wyżej hormony:

  • estrogeny,
  • progesteron,
  • hormony tarczycy.

Warto pamiętać, że w przypadku cellulitu hormonalnego podstawową metodą leczenia jest określenie które hormony wywołują cellulit, a następnie unormowanie ich poziomu.

Dobrze jest zwrócić się do specjalisty, który analizując związki na linii hormony a cellulit, rozpozna zaburzenia gruczołów dokrewnych i wykluczy ewentualne poważniejsze schorzenia.

Cellulit hormonalny – jak z nim walczyć?

Cellulit hormonalny jest trudny do wyleczenia, ale da się znacznie zniwelować jego objawy. Jak już wspomnieliśmy, należy rozpocząć od unormowania poziomów hormonów, co jest przeważnie długotrwałym procesem, który wymaga cierpliwości i regularnego przyjmowania leków. Równocześnie warto wdrożyć także inne metody eliminowania cellulitu.

Cellulit hormonalny różni się od innych typów cellulitu czynnikiem etiologicznym, ale można go niwelować w podobny sposób.

Warto zwrócić uwagę na swoją dietę na cellulit i codzienną aktywność fizyczną. Cellulit to grudki tłuszczu podskórnego, by więc go zwalczyć, należy starać się spalić nadmiar tłuszczu w organizmie. Nie ma magicznego sposobu na schudnięcie. Poskutkuje tylko zdrowa dieta, obfita w niskoprzetworzone i nietłuste produkty spożywcze, w świeże warzywa i owoce. Do tego należy dodać trening przynajmniej 3 razy w tygodniu, można zacząć nawet od dłuższych spacerów. Cellulit hormonalny można także zwalczać za pomocą kuracji miejscowej. Sprawdzą się tutaj naturalne balsamy na cellulit, które należy stosować regularnie, najlepiej codziennie. Ich działanie ma na celu zredukować komórki tłuszczowe, poprawić mikrokrążenie i detoksykować tkanki.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004

8 głosów

Komentarze

yoginka - 2021-02-09 12:41:59

jest możliwe że przy tym typie zatrzymuje się woda?

Emilia B. - 2021-01-18 11:47:30

Miałam cellulit hormonalny po ciazy i wiem jak ciezko z tego wyjsc ale mozna wyjsc z tego tylko trzeba diety, cwiczen, dobrej pielegnacji i masazu.

Ivetta - 2020-12-25 17:04:37

No to jest tragedia!!!! Ja po tym jak zaczęłam brać antykoncepcję w tabletkach to to jest dramat co mi się ze skórą zrobiło!!!

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊