Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit na udach – przyczyny i zwalczanie

Strona główna » Blog » Cellulit na udach – przyczyny i zwalczanie

Cellulit na udach to dość uciążliwa przypadłość, która najczęściej dotyka kobiety. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego cellulit pojawia się w tych okolicach oraz jak można skutecznie zwalczyć tę przypadłość.

Cellulit na udach – przyczyny

Na pojawienie się cellulitu na udach najbardziej narażone są osoby, które nie wykazują żadnej aktywności fizycznej, nie zwracają uwagi na to co jedzą i czy przyjmują odpowiednie ilości wody w ciągu dnia oraz takie, które noszą zbyt ciasne ubrania.

Cellulit na udach najczęściej pojawia się w tych okolicach z następujących powodów:

  • zaburzenia mikrokrążenia – utrudnienia przepływu krwi prowadzą do pojawiania się licznych zastojów i obrzęków. W konsekwencji powiększają się komórki tłuszczowe, a nagromadzone toksyny zaczynają odkładać się w tkankach, gdzie dochodzi do procesu magazynowania. Wszystko to objawia się w postaci nieestetycznego pofałdowania skóry i pojawienia się nawet bolesnych grudek,

  • niska aktywność fizyczna – siedzący tryb życia sprawia, że cellulit na udach pojawia się bardzo szybko, ponieważ dochodzi do zaburzenia krążenia,

  • złe nawyki żywieniowe – dieta oparta o przetworzone produkty, w których znajduje się ogromna ilość cukru, tłuszczu oraz ulepszaczy i chemicznych dodatków prowadzi do powstawania cellulitu na udach i sukcesywnego nasilania się tego problemu,

  • wielogodzinne siedzenie na twardym krześle – sposób siedzenia również ma ogromne znaczenie. Ciągłe siedzenie na twardym krześle prowadzi bowiem do zaburzenia mikrokrążenia,

  • zły ubiór – panie, które na co dzień wybierają buty na wysokim obcasie oraz obcisłe i nieco za ciasne ubrania są szczególnie narażone na cellulit na udach z uwagi na zaburzenia mikrokrążenia.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!

Cellulit na udach – zwalczanie

Cellulit na udach można zwalczyć na kilka sposobów. Przede wszystkim warto stosować odpowiednie kremy antycellulitowe o działaniu nawilżającym, których skład opiera się na naturalnych wyciągach roślinnych. Wysokiej jakości preparaty powinno się stosować codziennie, najlepiej tuż po kąpieli, kiedy skóra jest najbardziej podatna na wnikanie aktywnych składników.

Kremy należy wmasowywać w skórę szybkimi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Istotne w walce z problemem, jakim jest cellulit na udach, jest także zmiana nawyków żywieniowych i dbanie o codzienny jadłospis. Dieta na cellulit powinna być oparta na zdrowych i nieprzetworzonych produktach, takich jak białe sery, chude ryby, ciemne pieczywo, kasze, kiełki, owoce, świeże zioła, tłuszcze roślinne, warzywa itp. Świetnie sprawdzą się produkty o wysokiej zawartości błonnika.

Warto zwrócić też szczególną uwagę na ilość wody wypijanej w ciągu dnia. Rekomendowana ilość wody to 2/2,5 litra na dzień. Cellulit na udach można także zwalczyć poprzez wdrożenie aktywności fizycznej i odpowiednich ćwiczeń. W przypadku cellulitu w tych okolicach nie pomogą treningi interwałowe ani aktywności takie jak bieganie czy jazda na rowerze. W tym przypadku należy wykonywać ćwiczenia takie jak przysiady, przysiady z obciążeniem, wykroki czy wyrzuty nóg. Każde ćwiczenie należy wykonywać w sposób bardzo precyzyjny, powtarzając je kilkukrotnie w kilku seriach.

Wzmacniaj efekty swoich ćwiczeń z kremem na cellulit Nolicell

Nolicell na cellulit

NOLICELL
NATURALNY KREM NA CELLULITZAMÓW


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. C. Rona, M. Carrera, E. Berardesca, Testing anticellulite products, International Journal of Cosmetic Science, 2006

9 głosów

Komentarze

Kup teraz
Nolicell

Zamów
189 zł
Cena standardowa:
299 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: W związku z dużą ilością zamówień, wysyłka realizowana w ciągu 21 dni.