Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit obrzękowy – jak się objawia?

Strona główna » Blog » Cellulit obrzękowy – jak się objawia?

Cellulit obrzękowy pojawia się w momencie, gdy występują zaburzenia krążenia krwi i limfy w organizmie. Widoczne obrzęki łatwiej zwalczyć niż w przypadku cellulitu tłuszczowego. Wystarczy znaleźć przyczynę. Dlaczego powstaje ten cellulit? Jak go skutecznie niwelować? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Cellulit obrzękowyCellulit obrzękowy – co to jest?

Cellulit obrzękowy ma kilka przyczyn. Za jedną z podstawowych uznaje się siedzący tryb życia oraz niską aktywność fizyczną. Zła dieta na cellulit, szczególnie nadmierne spożywanie soli i ostrych przypraw, może go nasilać. Niekorzystne działanie mają również nieregularnie spożywane posiłki. Objawy zwiększają się także z powodu noszenia wysokich obcasów oraz antykoncepcji doustnej.

Cellulit obrzękowy – jak wygląda?

Cellulit obrzękowy łatwo rozpoznać. Na skórze pojawiają się pofałdowania i opuchnięcia. Zwykle na brzuchu i udach, ale również kostkach u nóg i łydkach. Czasami pojawiają się także w okolicy ramion. problem jest dosyć powszechny u kobiet, ale zauważalny zwykle dopiero po ściśnięciu skóry.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW

Cellulit obrzękowy – czego unikać?

Cellulit obrzękowy to problem, który wcale nie musi występować. Wystarczy wprowadzić odpowiednio wcześnie działania profilaktyczne.

Najlepiej jeśli prowadzimy stale zdrowy tryb życia, w którym unikamy czynności takich jak:

  • siedzącego trybu życia,
  • długotrwałego noszenie szpilek,
  • spożywania posiłków o nieregularnych porach,
  • posiłków, które zawierają sól i ostre przyprawy,
  • zażywania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Zobacz jak powstaje cellulit!

Cellulit obrzękowy – jak go pokonać? .

Aby zwalczyć cellulit obrzękowy, warto zacząć wcześnie działać. Jakie czynności są skuteczne? Organizm powinien być odpowiednio nawodniony. Dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litrów dziennie. Woda pomaga oczyszczać organizm z toksyn i chroni przed odkładaniem się wody w komórkach. Podobne działanie wykazują także herbatki ziołowe lub soki warzywne. Cellulit można też pokonać, stosując zbilansowaną dietę. Najważniejsze jest spożywanie świeżych warzyw, szczególnie zielonych, które poprawiają kondycję skóry. Niekorzystny wpływ na nią mają przetworzone produkty, sól oraz używki. W przypadku cellulitu obrzękowego zaleca się także zakładanie luźnych ubrań, które nie przylegają do ciała, zapewniając tym samym swobodny przepływ krwi. Kluczowa jest również regularna aktywność fizyczna. Wskazane są nawet spacery, ważne aby odbywać je regularnie.

Aby osiągnąć skuteczne i co najważniejsze długotrwałe efekty, należy wprowadzić kilka takich działań jednocześnie. To bardzo proste metody, które składają się po prostu na higieniczny tryb życia. Uzupełnieniem działań powinno być stosowanie serum antycellulitowego, które wspiera skórę od zewnątrz

Cellulit obrzękowy jako popularny problem kobiet

Występowanie cellulitu obrzękowego jest cechą szczególną u kobiet. Niektórzy uznają go nawet za chorobę cywilizacyjną. na szczęście powszechność skórki pomarańczowej nie wpływa na jej leczenie. Istnieją proste i skuteczne metody, by sobie z nią radzić. Wystarczy pamiętać o ruchu, zdrowej diecie, a także pielęgnacji skóry. Wszystkie działania powinny być regularnie wykonywane.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
2. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014

8 głosów

Komentarze

Ewelina - 2022-01-30 00:04:34

Na obrzęki to zielona kawa, zielona herbata, kasztanowiec, algi czy kofeina.

Inga - 2021-10-16 19:06:39

U mnie to był główny powód cellulitu. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, masaże, peelingi, dobry kosmetyk i można z tego wyjść:)

sandra - 2021-08-08 12:46:00

najgorsze co może być!!! mi automatycznie po soli całe ciało puchnie i jak idę gdzieś na obiad i jest tam mocniej przyprawione to na następny dzień jestem cała opuchnięta i nawet pierścionków zdjąć z palców nie mogę!!

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊