Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cytryna na cellulit – jak pomaga?

Strona główna » Blog » Cytryna na cellulit – jak pomaga?

Cytryna na cellulit to domowy i chętnie stosowany sposób walki z pomarańczową skórką. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to metoda bezpieczna oraz rzecz jasna tania. Cytryna na cellulit jest także dosyć skuteczna. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób należy ją stosować. Warto również mieć świadomość tego, że sama cytryna nie wystarczy, jeżeli chcemy rozprawić się z uciążliwą pomarańczową skórką.

Cytryna na cellulit – jak należy ją stosować?

Cytryna na cellulitCytryna na cellulit może być stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zastosować zarówno napój z cytryny jak i okłady. Jak jednak należy przyrządzić napój cytrynowy skuteczny do walki z cellulitem? Okazuje się, że jest to wyjątkowo proste. Wystarczy codziennie rano, najlepiej na czczo wypijać szklankę ciepłej wody wraz z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Owoc ten posiada silne właściwości antyoksydacyjne i oczyszczające organizm. Jak zaś powszechnie wiadomo, toksyny nagromadzone pod skórą przyczyniają się do powstawania cellulitu. Pozbycie się ich wspomoże więc walkę z pomarańczową skórką. Cytryna na cellulit w formie okładów także będzie skuteczna.

Jak jednak należy ją zastosować? Przydadzą się nam zwykłe gazy nasączone sokiem wyciśniętym z cytryny. Gazy należy przyłożyć do tych obszarów skóry, które są dotknięte cellulitem, a następnie owinąć ciało folią spożywczą. Okłady można zdjąć po upływie około piętnastu minut. Zabieg ten należy powtarzać dwa razy w tygodniu, najlepiej po kąpieli

Cytryna na cellulit – jakich efektów można się spodziewać?

Cytryna na cellulit ma szansę zadziałać wszechstronnie. Przede wszystkim warto docenić jej właściwości oczyszczające. Na tym jednak nie koniec. Dzięki cytrynie na cellulit można także rozjaśnić skórę. Sok wyciśnięty z tego owocu działa bowiem silnie rozjaśniająco. Jest to kluczowe w kontekście walki z pomarańczową skórką. Ponadto, dzięki temu wyjątkowemu owocowi można odświeżyć skórę. Nie można jednak oczekiwać tego, że cytryna na cellulit zadziała spektakularnie. Na pewno może jednak być wsparciem w pielęgnacji.

Zobacz jakie jeszcze wybrać naturalne sposoby na cellulit!

Nolicell na cellulit

NOLICELL
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA CELLULITZAMÓW

Cytryna na cellulit – jak można wspomóc jej działanie?

Cytryna na cellulit stosowana jako jedyna metoda walki z cellulitem nie przyniesie w pełni satysfakcjonujących efektów. Dlatego też równolegle warto stosować inne metody walki z pomarańczową skórą.

W szczególności godne polecanie są:

Jeżeli chodzi o dietę na cellulit, powinna być ona oparta o świeże warzywa oraz owoce. Słyną one bowiem z bardzo silnych właściwości antyoksydacyjnych

Należy unikać dań typu fast food, które mogą przyczyniać się do zaostrzenia problemu. Konieczna jest także regularna aktywność fizyczna. Najlepszym rozwiązaniem będzie pływanie, a także jogging. Joga oraz pilates także mają szansę pomóc. Bardzo wskazane jest także stosowanie dobrego jakościowo kremu pielęgnacyjnego. Powinien on posiadać skład oparty na substancjach naturalnych, najlepiej pochodzenia roślinnego. Podsumowując zebrane rozważania, bez trudu można wysnuć wniosek o skuteczności cytryny na cellulit. Może być ona stosowana zarówno w formie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Najlepiej, jeśli cytryna na cellulit będzie stosowana równolegle z innymi metodami pielęgnacyjnymi. Na pewno godny polecenia jest balsam lub krem o naturalnym składzie, a także dieta i aktywność fizyczna.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
2. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
3. Rossi AB., Vergnanini AL. Cellulite: a review. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, 2000

8 głosów

Komentarze

zosiula - 2022-01-12 10:23:52

pamiętam, że cytryna na cellulit jest cellulit, ale też i na rozstępy.

Kamila L. - 2021-09-28 15:27:33

Witamina C ogólnie jest dobra na cellulit tym bardziej przemawia do mnie używanie cytryny na cellulit. Jest to logiczne.

Olivia28 - 2021-09-26 21:01:04

Kiedyś jak robiłam masaż bańkami chińskimi to używałam olejku grejpfrutowego i był okay, ale później przeszłam w inne masaże i zaczęłam używać do nich kremów z kwasem askorbinowym.

emilka - 2021-08-31 17:19:52

coś w tym może być, bo jeszcze pamiętam jak kiedyś kiedyś moja mama mówiła mi, że sok z cytryny na cellulit i rozstępy jest dobry.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊