Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Drenaż limfatyczny na cellulit- czy działa?

Strona główna » Blog » Drenaż limfatyczny na cellulit- czy działa?

Drenaż limfatyczny na cellulit to zabieg wykonywany w gabinetach masażu lub kosmetologicznych. Pomaga w niwelowaniu cellulitu, a także przyspiesza metabolizm, ujędrnia i wzmacnia skórę Do jego przeprowadzenia można wykorzystać specjalne urządzenia albo siłę rąk. Na czym dokładnie polega?

Drenaż limfatyczny na cellulitDrenaż limfatyczny na cellulit – czym jest?

Drenaż limfatyczny na cellulit to profesjonalny masaż, który polega na kontrolowanym stymulowaniu przepływu limfy. Ujędrnia skórę, wspomaga odchudzanie, ale też redukuje cellulit. Poprawa przepływu skutkuje tym, że zmniejszają się obrzęki, które występują w cellulicie obrzękowym. Celem masażu jest przesunięcie zalegającej limfy oraz udrożnienie węzłów chłonnych. Pobudzanie komórek powoduje satysfakcjonujące efekty, ponieważ przyczynia się do ich odżywienia, lepszego przepływu krwi, a także wspomagania pracy organów wewnętrznych.

Drenaż limfatyczny na cellulit – działanie

Metodyka drenażu limfatycznego na cellulit polega na odpowiednim prowadzeniu dłoni lub urządzenia. Masaż rozpoczyna się od rozcierania i ugniatania skóry. Siła nacisku musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Zwykle masażysta zaczyna od delikatnego ruchu, po czym zwiększa jego intensywność. Dłonie wypychają skórę od obwodu w kierunku ujścia żył.

Drenaż limfatyczny skutecznie redukuje cellulit, ponieważ wspiera prawidłowe działanie układu limfatycznego. Dzięki temu organizm szybciej usuwa nadmiar płynów i toksyny

Drenaż limfatyczny na cellulit – przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny na cellulit ma określone przeciwwskazania medyczne. To oznacza, że w wyszczególnionych przypadkach nie powinien być wykonywany.

Dotyczą one:

  • kobiety w czasie trzech pierwszych dni okresu,
  • osób z widocznymi zmianami skórnymi,
  • kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
  • pacjentów cierpiących na zakrzepicę i żylaki.

Sprawdź jaki balsam na cellulit wybrać!

Drenaż limfatyczny na cellulit – efekty

Efekty drenażu limfatycznego na cellulit są zauważalne stosunkowo szybko. W niektórych przypadkach nawet po pierwszym zabiegu. Dla podtrzymania osiągniętych efektów, zaleca się jednak przeprowadzenie pełnej serii

Liczba zabiegów na cellulit dostosowana jest do indywidualnych potrzeb. Najczęściej jednak wynosi ona 10 spotkań. Niewskazane jest również samodzielne powtarzanie masażu. Zawsze powinien być poprzedzony konsultacją, a seria powinna uwzględniać stopień problemu z cellulitem, a także ewentualną historię choroby pacjenta. Dla redukcji cellulitu optymalny czas powtarzania zabiegu to co dwa tygodnie. Drenaż przyczynia się do stymulacji przepływu chłonki, której zastój przyczynia się do tworzenia skórki pomarańczowej. Po zabiegu skóra zyskuje jędrność i sprężystość. Zmniejszają się także obrzęki i opuchnięcia.

Drenaż limfatyczny – cellulit w odwrocie

W przypadku objawów cellulitu drenaż limfatyczny okazuje się skuteczną metodą ich usuwania. W gabinetach kosmetologicznych można skorzystać z drenażu manualnego lub wykonywanego z użyciem nowoczesnych urządzeń. Obie wersje są bezbolesne, a nawet przyjemne. Najważniejszym jednak ich efektem jest zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie cellulitu, a także ogólna poprawa kondycji skóry.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
2. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
3. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012

4 głosów

Komentarze

miricle - 2021-06-07 12:33:59

to jest bardzo trudne do wykonania samemu w domu?

Klaudia L. - 2021-06-02 13:05:27

No co ty :D To jest dość proste. Warto pooglądać sobie filmiki na youtube jak zrobić prawidłowy drenaż limfatyczny na cellulit i samemu spróbować. Ogólnie ja od siebie polecam zdecydowanie.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊