Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Elektryczna szczotka na cellulit – jak jej używać?

Strona główna » Blog » Elektryczna szczotka na cellulit – jak jej używać?

Elektryczna szczotka na cellulit stosowana jest jako alternatywa dla manualnych. W ostatnim czasie jest bardzo popularna, co wynika zarówno z łatwej obsługi, jak i dużej skuteczności szczególnie w porównaniu do wersji manualnej. Obraca się szybciej i precyzyjniej oddziałuje na skórę w porównaniu do wersji manualnej. Czym jeszcze wyróżnia się szczotka antycellulitowa elektryczna?

Elektryczna szczotka na cellulitElektryczna szczotka na cellulit - w jaki sposób działa?

Elektryczna szczotka na cellulit to produkt, który stosowany jest zarówno na mokro, jak i na sucho. Używany na mokro gwarantuje działanie złuszczające, dlatego może być wykorzystywany zamiennie z peelingiem. Z kolei używanie jej na sucho zapewnia efekt wygładzający. Zwykle elektryczna szczotka na cellulit wyposażona jest w miękkie włosie, które pobudza skórę. Stymulacja jest intensywniejsza niż w przypadku manualnej szczotki, ponieważ obrotowa końcówka obraca się szybciej. Mimo wszystko zabieg nie jest bolesny, a wiele osób postrzega go jako relaksujący. Po zabiegu skóra może jednak pozostawać zaczerwieniona, co wynika z pobudzenia mikrokrążenia. Zaczerwienienie ustępuje samoistnie. Elektryczna szczotka na cellulit stymuluje redukcję cellulitu. Elektryczna szczotka do masażu na sucho działa na suchą skórę, najlepiej tuż po kąpieli, ponieważ skóra jest wtedy oczyszczona.

Sprawdź naturalne sposoby na cellulit

Poza tym elektryczna szczotka na cellulit wykazuje też dodatkowe działania, w tym takie jak:

  • pobudzenie krążenia krwi i limfy. W trakcie masażu naczynia włosowate zostają intensywnie pobudzane, co wpływa na lepsze krążenie krwi i limfy, co wpływa na ogólnie lepszą kondycję skóry. Stymuluje to również detoksykację organizmu, w wyniku czego zbędne produkty przemiany materii są w krótszym czasie usuwane z organizmu. Intensyfikuje to także działanie przeciwobrzękowe. Obrzęki i zastoje limfatyczne mają bezpośredni związek z krążeniem limfy,
  • ujednolicenie kolorytu skóry. Skuteczniejsze krążenie krwi sprawia, że skóra dostaje więcej tlenu, dzięki czemu skóra utrzymuje prawidłowy koloryt. Krew bierze udział w transportowaniu wszystkich składników do komórek skóry,
  • większe napięcie skóry. Efektywniejsze krążenie krwi sprawia, że skóra dostaje więcej tlenu oraz składników odżywczych,
  • nawilżenia skóry.
Nolicell na cellulit

WYBIERZ NOLICELL
ODŻYWCZY BALSAM NA CELLULIT Z BOGATYM SKŁADEMZAMÓW

Elektryczna szczotka na cellulit – gdzie można ją kupić?

Elektryczna szczotka na cellulit to asortyment o szerokiej dostępności. Dostępna jest zatem w sklepach stacjonarnych oraz internetowych: drogeriach oraz sklepach z AGD. Dostępne modele mogą jednak znacząco różnić się zakresem cenowym – nawet o kilkaset złotych.

Podsumowując, elektryczna szczotka na cellulit to urządzenie, które skutecznie wspomaga redukcję skórki pomarańczowej, a jednocześnie wygładza oraz przywraca dobrą kondycję skóry. Niemniej, nie powinna być jedyną metodą stosowaną w celu usuwania cellulitu. Watro wprowadzić także inne metody, które mają dobry efekt w walce ze skórką pomarańczową. Najefektywniejsze jest połączenie kilku kroków profilaktycznych. W związku z tym warto zadbać o zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną, jak i prawidłową pielęgnację skóry czy optymalne nawodnienie.


Bibliografia:

1. Katz B. Quantitative & qualitative evaluation of the efficacy of a 1440 nm Nd:YAG laser with novel bi-directional optical fiber in the treatment of cellulite as measured by 3-dimensional surface imaging. J Drugs Dermatol. 2013;12(11):1224-30.
2. Sant’Ana E, Pianez L, Custódio F, Guidi R, de Freitas J. Effectiveness of carboxytherapy in the treatment of cellulite in healthy women: a pilot study. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2016;Volume 9:183-190.
3. Davis D, Boen M, Fabi S. Cellulite. Dermatologic Surgery. 2019;45(9):1171-1184.
4. Zerini I, Sisti A, Cuomo R et al. Cellulite treatment: a comprehensive literature review. J Cosmet Dermatol. 2015;14(3):224-240.

9 głosów

Komentarze

amelka - 2023-09-20 11:31:16

wydaje mi się, że to już jest raczej klasyk. na pewno jest łatwiej utrzymać przy niej higienę, bo nie wiem jak wszystkie, ale ta moja jest wodoodporna plus sylikonowa. można ją łatwo umyć, zdezynfekować i jest gotowa do kolejnego zabiegi. fajnie wtłacza też kremy w skórę.

Honorata - 2023-04-03 10:19:36

Nie wiem czy akurat potrzebowałabym, żebym miała potrzebę mieć coś takiego. Elektryczna szczotka na cellulit to ciekawy koncept, ale jednocześnie są normalne szczotki z włosiem np. z agawy i jest skuteczna. Nie wiem czy bardziej czy mniej niż elektroniczna wersja, ale.. działa.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊