Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Strona główna » Blog » Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid) to substancja chemiczna, która naturalnie znajduje się w ludzkiej skórze. Słynie ze zdolności wiązania wody, co znacząco poprawia poziom nawilżenia skóry. Niestety ilość kwasu hialuronowego zaczyna spadać mniej więcej po ukończeniu 25. roku życia, co wiąże się z określonymi konsekwencjami dla kondycji skóry. Jednym rozwiązaniem pozostaje dostarczanie go z zewnątrz za pośrednictwem kosmetyków.

Kwas hialuronowy na cellulit i inne właściwości

Kwas hialuronowy
Dlaczego kwas hialuronowy na cellulit działa tak skutecznie? Wszystko za sprawą właściwości higroskopowych, czyli zdolności wiązania wody. Okazuje się, że jedna jego cząsteczka potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody. A w miejsce rozpadających się wiązań wciąż powstają kolejne. Jak wiadomo jedną z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej jest odwodniona skóra, dlatego omawiany składnik jest tak ważny w jej pielęgnacji. Poprzez swoje właściwości nawilżające uelastycznia skórę, dzięki czemu jest ona mniej podatna na powstawanie fałdek i nierówności. Co więcej, ma właściwości naprawcze i wzmacniające, a także przyspiesza regenerację naskórka.

Jednocześnie kwas hialuronowy jest delikatny i bezpieczny, przez co sprawdza się również w pielęgnacji wrażliwej i wymagającej skóry.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
SERUM ANTYCELLULITOWE Z KWASEM HIALURONOWYM W SKŁADZIEZAMÓW

Kwas hialuronowy- zastosowanie w przemyśle kosmetycznym

Kwas hialuronowy jest stosowany w przemyśle kosmetycznym na szeroką skalę. Ponadto znajduje również zastosowanie w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, a także w produkcji leków.

Poznaj sposób jak pokonać cellulit wodny

Najczęściej stosowany jest jako składnik:

  • kremów nawilżających (dodawany do fazy wodnej), przeznaczony dla każdego typu skóry, zwłaszcza suchej,
  • żeli pod prysznic,
  • kosmetyków do pielęgnacji ciała (mleczka, lotiony, balsamy na cellulit),
  • kosmetyków do pielęgnacji włosów,
  • kosmetyków DIY (kwas hialuronowy można dodawać do kosmetyków komponowanych samodzielnie).

Kwas hialuronowy można także aplikować na skórę, by wzmocnić działanie kremów. Należy jednak pamiętać, by stosować go zgodnie z instrukcją, a co najważniejsze przed nałożeniem kremów nawilżających. W przeciwnym razie można osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego, czyli dodatkowo wysuszyć skórę.

Kwas hialuronowy- pozyskiwanie i pochodzenie

Kwas hialuronowy jest biopolimerem zbudowanym z naprzemiennie ułożonych merów kwasu D-glukuronowego oraz N-acetylo-D-glukozaminy, które połączone są dwoma rodzajami wiązań glikozydowych. Wytwarzanie składnika bardzo się zmieniło.

Jeszcze kilkanaście lat temu produkowano go z surowców zwierzęcych, w tym z kogucich grzebieni czy rekiniej skóry. Względy etyczne spowodowały jednak poszukiwanie innych alternatyw.

W związku z tym obecnie stosuje się metodę, jaką jest fermentacja mikrobiologiczna pozwalają wytworzyć materiał niezanieczyszczony innymi biopolimerami. Odmianą wymienionej fermentacji mikrobiologicznej jest taka z użyciem modyfikowanych genetycznie bakterii, co stało się obecnie najbardziej popularną metodą produkowania kwasu hialuronowego dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. To sposób skuteczny i wydajny, a jednocześnie przeznaczony również dla wegan, którym nie jest obojętny los zwierząt.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
2. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007

5 głosów

Komentarze

Aleksandra - 2021-05-01 00:12:55

@filantropka - masz go w składzie podpisany jako Hyaluronic Acid i jest chyba jakoś na 7 miejscu także całkiem w dobrych proporcjach :)

filantropka - 2021-02-07 18:15:54

jak jest w przypadku nolicell? on tez posiada ten skladnik?

viki96 - 2021-01-22 07:58:04

polecam, ale jednak zwracajcie gdzie ten kwas hialuronowy jest w składzie. jak jest na ostatnich pozycjach to nie ma go zbyt dużo w składzie kosmetyku. teraz ważne żeby też zobaczyć co jest przed nim, bo może są inne dobre składniki albo i te gorsze. trzeba sprawdzać kosmetyki za każdym razem. na przykładzie nolicell tu jest wszystko w porządku ale widziałam balsamy i sera ze sklepów i tam można się załamać xD

Nicola - 2021-01-19 14:35:34

No wlasnie tez sie zastanawiam nad tym ale tak jak tutaj pisza w tym artykule to wyglada to dosc dobrze tzn. wyglada to jakby mialo szanse to usunac cellulit.

sylwia - 2021-01-15 18:44:47

chciałabym w sumie kupi coś na cellulit ale jeżeli chodzi o kosmetyki na cellulit to zawsze słyszałam ze kwas hialuronowy jest dobry na skore na twarzy ale na nóżki może być ok?

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊