Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Liposukcja na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Liposukcja na cellulit – czy działa?

Liposukcja na cellulit to zabieg medyczny, który wpływa bezpośrednio na poprawę sylwetki oraz usuwa nadmiar tłuszczu. Dzięki temu zostają przywrócone standardowe proporcje ciała zaburzone z różnych przyczyn. Zabieg przebiega poprzez mechaniczne usuwanie nadmiaru tłuszczu. Lekarz wykorzystuje zwykle działanie próżni, stosując znieczulenie ogólne. W jaki sposób przebiega zabieg?

Liposukcja na cellulitLiposukcja na cellulit - jak działa?

Liposukcja na cellulit wykonywana jest przy pomocy metalowych kaniul. W pierwszej kolejności wykonuje nasiękowe znieczulenie miejscowe, a następnie przez małe nacięcia w skórze lekarz wprowadza w skórę kaniulę, by usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Za pomocą metody pulsacyjnej wprowadzany jest pod ciśnieniem roztwór. Odpowiedni poziom ciśnienia oraz precyzyjny ruch dłoni lekarza ma wpływ na skuteczne oddzielenie komórek tłuszczowych od znajdujących się w ich pobliżu tkanek. Odseparowane komórki lipidowe oraz roztwór są powtórnie odsysane przez kaniulę. Procedura trwa od 2 do 4 godzin. W tym czasie zostaje odessane od 1 do 3 litrów tłuszczu.

Liposukcja na cellulit- dla kogo jest przeznaczona?

Liposukcja na cellulit to zabieg dla pacjentów, którzy zauważają u siebie nierówności i fałdki skóry, których nie można usunąć przy pomocy innych metod. Zabieg przyspiesza także redukcję tkanki tłuszczowej, szczególnie w obszarach problematycznych takich jak: łydki, uda, podbródek czy brzuch. Ponadto liposukcja modeluje sylwetkę, przywracając jej prawidłowe proporcje, a także ujędrnia skórę.

Zobacz jakie istnieją naturalne sposoby na cellulit

Liposukcja na cellulit - przeciwwskazania

Liposukcja na cellulit nie może być stosowana w każdym przypadku.

Podstawowe przeciwwskazania to:

  • choroby układu krążenia i serca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby przewlekłe, np. cukrzyca,
  • żylaki,
  • stany zapalne skóry.
Nolicell na cellulit

NOLICELL
PREPARAT NA CELLULIT BEZ CHEMICZNYCH DODATKÓWZAMÓW!

Liposukcja na cellulit - efekty

Liposukcja na cellulit to zabieg, który redukuje cellulit. Ponadto pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu sylwetka odzyskuje odpowiednie proporcje. Zabieg ma na celu upłynnienie tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie zgromadzona jest w nadmiarze. Liposukcja dodatkowo podgrzewa skórę, pobudzając komórki do wytwarzania kolagenu. To z koeli sprawia, że skóra jest widocznie napięta i gładka. Warto jednak podkreślić, że po zabiegu skóra może być jednak delikatnie napięta i obrzmiała. Nie warto jednak obawiać się takich reakcji organizmu. Są naturalnym zjawiskiem i ustępują po krótkim czasie. Rekonwalescencja trwa zwykle do czterech tygodni, choć warto pamiętać, że może mieć bardzo indywidualny przebieg. Aby jak najdłużej podtrzymać uzyskane efekty, warto wprowadzić odpowiednie nawyki. Kluczem do sukcesu jest systematyczna aktywność fizyczna, jak i zbilansowana dieta. Kondycję skóry poprawia także pielęgnacja przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Podsumowując, odsysanie cellulitu za pomocą liposukcji należy do metod inwazyjnych, dlatego wybierane są przez osoby, u których inne metody zawiodły lub problem jest zaawansowany. Zabieg ma skuteczne działanie antycellulitowe, ale wpływa także na ogólną poprawę kondycji skóry. Liposukcja wygładza i uelastycznia skórę.


Bibliografia:

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3. Lonczak A., Cellulit — leczenie i profilaktyka, 2011

23 głosów

Komentarze

Gosia - 2023-04-07 11:38:40

Do mnie niestety wrócił. Były super efekty zaraz po samym zabiegi, ale liposukcja na cellulit nie sprawia, że w przyszłości grudki nie będą się odkładać. Ogólnie polecam, ale sama uważam, że w domu też można wiele zrobić. Teraz ćwiczę, dietuję się. masuję się, smaruję. peelinguje itp. i są tego efekty.

paulina - 2023-02-28 21:10:26

tez widzialam. ceny sa ogromne wiec uwazam ze warto robic cos w domu. jest to droga na skroty ale skuteczna.

kwiecińska - 2023-02-19 15:41:09

widziałam efekty jakie daje liposukcja na cellulit i jestem w szoku jak dobrze to wygląda :)))

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊