Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Masaż lodem na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Masaż lodem na cellulit – jak działa?

Masaż lodem na cellulit cieszy się coraz większą popularnością. Masaż kostkami lodu na cellulit to prosta metoda, która może przynieść pozytywne efekty wyglądu skóry. Jak wykonywać masaż? Dowiesz się z tego artykułu.

Masaż lodem na cellulit – jak go wykonać?

 

Masaż lodem na cellulit

Masaż lodem na cellulit wymaga przede wszystkim zastosowania lodu. Technika może być dobrowolna. Można zatem skupić się na jednym obszarze ciała lub masować całe ciało z wyjątkiem okolic serca. Wtedy trzeba przyjąć kierunek do serca. Masaż lodem na cellulit można wykonać zamrożonymi w domu kostkami lub kupić do tego celu specjalne urządzenie. Aby zniwelować nieprzyjemne uczucie chłodu, warto włożyć kostki do plastikowego woreczka. Osoby, które wykazują szczególną wrażliwość na zimno, mogą użyć cienkiego ręcznik, do którego włożą kostki. Początkowo można odczuwać delikatny dyskomfort, jednak do chłodu można szybko się przyzwyczaić. Kostki lodu na cellulit należy przyciskać do skóry na tyle intensywnie, by poczuć je na skórze. Należy wykonywać nimi okrężne ruchu, które pobudzają krążenie krwi i limfy. Zabieg na cellulit powinien trwać od 10 do 15 minut. Po ego zakończeniu można wykonać ćwiczenia rozgrzewające ciało. Masażu nie należy wykonywać, gdy jest zimno lub jesteśmy wyziębieni.

Aby masaż lodem na cellulit przyniósł oczekiwane efekty, zaleca się jego regularne wykonywanie. Najlepiej kilka razy w tygodniu. Co więcej, masaż lodem na cellulit dostępny jest w ofercie wielu gabinetów kosmetologicznych

Nolicell na cellulit

NOLICELL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW

Zobacz jakie istnieją naturalne sposoby na cellulit

Masaż lodem – efekty jego działania

Dzięki masażowi lodem efekty estetyczne i zdrowotne mogą być naprawdę zadowalające.

Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim:

  • przyspieszenie metabolizmu- wyziębiony organizm wytwarza więcej ciepła, co zwiększa tempo metabolizmu,
  • poprawę krążenia krwi i limfy, a tym samym efektywniejsze usuwanie toksyn z organizmu,
  • działanie przeciwzapalne,
  • dotlenienie organizmu, stymulacja układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego,
  • wspomaganie regeneracji mięśni,
  • zwiększenie odporności organizmu, zahartowanie,
  • oprawa kolorytu i jędrności skóry, a także wzmocnienie włókien kolagenowych,
  • obniżenie napięcia mięśni,
  • działanie antycellulitowe. Dzieje się tak ze względu na wspomniane przyspieszenie przemiany materii, a także sprawniejszy przepływ limfy w organizmie.

Regularne wykonywanie masażu może skutecznie przyspieszyć redukcję cellulitu, ale jest również pomocny w przypadku wielu innych problemów. W przypadku występowania skórki pomarańczowej występują zwykle problemy z krążeniem, a masaż lodem na cellulit skutecznie wspiera prawidłowe krążenie krwi oraz limfy.

Aby zauważyć zmianę kondycji skóry i zmniejszenie objawów cellulitu, należy jednak być regularnym. Efekty widoczne są nawet po kilku zabiegach, ale działania warto mimo wszystko kontynuować, aby podtrzymać efekt jak najdłużej

Podsumowując, masaż lodem na cellulit to stosunkowo nowy trend w kosmetologii, zdobywa jednak coraz większą popularność. Skuteczność zabiegu wynika z produkcji ciepła, która wzrasta na skutek kontaktu zimnych kostek lodu ze skórą. Oprócz tego, że masaż lodem na cellulit działa skutecznie, to wykazuje również szereg innych właściwości.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
2. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept, 2007
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007

3 głosów

Komentarze

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊