Mezoterapia na cellulit- czy działa?
Strona główna » Blog » Mezoterapia na cellulit- czy działa?
Mezoterapia na cellulit to zabieg kosmetologiczny, który ma działanie miejscowe. W jego trakcie aplikowane są na powierzchni lub w skórze substancje odżywcze. Zabieg wykorzystywany jest nie tylko do redukowania cellulitu, ale także zmniejszania rozstępów, pobudzania wzrostu włosów czy przeciwzmarszczkowo. Można go stosować profilaktycznie, jak i na istniejące problemy. Na czym dokładnie polega?
Mezoterapia na cellulit – jak przebiega zabieg?
Mezoterapia na cellulit to profesjonalny zabieg, który służy redukowaniu skórki pomarańczowej. Wyróżniamy kilka jego rodzajów. Mezoterapia igłowa na cellulit wymaga zastosowania cienkiej igły. Wprowadzana jest pod skórę, co pozwala aplikować mieszankę składników odżywczych. Zastrzyk wykonywany jest w miejscu tkanki tłuszczowej. Iniekcja wykonywana jest punktowo co kilka centymetrów. Zabieg można wykonywać na dowolnym obszarze ciała, gdzie występuje cellulit, również w dowolnej fazie jego rozwoju. Istnieje jeszcze mezoterapia bezigłowa na cellulit, która jest bardziej zaawansowaną postacią zabiegu na cellulit. Koktajl z substancji odżywczych aplikowany jest za pomocą elektropolacji, która wykorzystuje prąd o odpowiedniej częstotliwości, poprawiając przepuszczalność błony komórkowej i wyznaczając drogę dla aplikowanych substancji.
Mezoterapia na cellulit – działanie
Poza tym, że mezoterapia redukuje cellulit, to także zmienia kondycję skóry. Uzyskany efekt zależy jednak od stopnia zaawansowania zmian. W pierwszej fazie zmiany są najbardziej podatne na działanie z zewnątrz, dlatego można je całkowicie usunąć w krótszym czasie. W ostatniej fazie zmiany można zmniejszyć i poprawić ogólną kondycję skóry. Ponadto zabieg stymuluje naturalne procesy metaboliczne, które zachodząc w tkance tłuszczowej. Zwiększa również produkcję kolagenu i elastyny, które budują skrę. Wzmacnia również prawidłowe mikrokrążenie. Przyspiesza regenerację skóry, zmniejsza negatywny wpływ wolnych rodników, a także silnie odżywia skórę.
W trakcie kuracji antycellulitowej wykonuje się trzy zabiegi. Aby zwiększyć ich efektywność, zaleca się równoczesne stosowanie balsamu na cellulit
NOLICELL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW
Mezoterapia na cellulit – przeciwwskazania
Mezoterapia na cellulit przynosi bardzo zadowalające efekty, ale nie można jej wykonać u wszystkich pacjentów. Specjaliści opracowali podstawowe przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej przeprowadzenie.
Sprawdź również jakie istnieją naturalne sposoby na cellulit
W tej grupie wymienia się przede wszystkim:
- cukrzycę (szczególnie nieunormowaną),
- uczulenie lub alergię na składnik, który dostępny jest w podawanym koktajlu albo środkach przeciwbólowych,
- miesiączkę,
- choroby nowotworowe,
- ciążę oraz okres karmienia piersią,
- wiek poniżej 6 lat,
- stany zapalne skóry,
- grzybicze, wirusowe i bakteryjne infekcje skóry,
- zażywanie leków przeciwkrzepliwych.
Mezoterapia – cellulit pokonany?
Mezoterapia to zabieg, którego działanie antycellulitowe udowodniono badaniami. Widoczna poprawę kondycji skóry widać już po pierwszym zabiegu. Dostępnych jest kilka rodzajów mezoterapii, dlatego tak ważne jest dopasowanie konkretnej metody do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego możliwości zdrowotnych.
TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!
Bibliografia
1. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006
2. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
Komentarze
noona - 2021-10-07 23:52:59
są takie do zamówienia dermorollery i na nich sobie robię masaż a la mezoterpia. na cellulit i to jest dobre, więc polecam się zainteresować.
Ewka - 2021-09-18 11:29:38
Kiedyś chodziłam na takie zabiegi. Mezoterapia na cellulit jest super, ale się przeprowadziłam do mieściny o wiele mniejszej i już nie mam takiej opcji by chodzić na takie cuda :<