Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pietruszka na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Pietruszka na cellulit – czy działa?

Pietruszka na cellulit to wciąż mało znany, jednak niezwykle skuteczny sposób na poprawę wyglądu i kondycji skóry. Na rynku spotkać można kosmetyki zawierające wyciąg z tego warzywa – warto wiedzieć więc, dlaczego jest ono takim fenomenem. Pietruszka jest jednym z podstawowych warzyw w każdej kuchni, mało kto zdaje sobie sprawę, że jej zastosowanie nie ogranicza się jedynie do gastronomii. Stosowana do pielęgnacji ciała może znacznie zmniejszyć widoczność cellulitu – i nie tylko. Mowa zarówno o natce, jak i korzeniu pietruszki.

Pietruszka na cellulitPietruszka na cellulit – co zawiera to warzywo?

Pietruszka na cellulit stosowana jest ze względu na swój bogaty skład.

Jej korzeń zawiera:

  • flawonoidy
  • związki śluzowe
  • witaminy – głównie kwas foliowy, C i E
  • beta-karoten
  • minerały – potas, magnez, wapń, cynk, miedź, fosfor, mangan, żelazo
  • olejki eteryczne

Natka pietruszki zawiera dodatkowo duże ilości chlorofilu, błonnika pokarmowego i folianów. Docenia się ją ze względu na ogromne ilości witaminy C i żelaza – obydwa związki wpływają pozytywnie na odporność organizmu, szczelność naczyń krwionośnych i parametry krwi. Flawonoidy i foliany zmniejszają ryzyko chorób cywilizacyjnych poprzez eliminację reaktywnych form tlenu, natomiast błonnik poprawia trawienie. Duże znaczenie mają minerały, które wspierają kości, gospodarkę hormonalną czy kondycję włosów. Wszystkie składniki tego warzywa mają ogromny wpływ na zmniejszanie widoczności cellulitu, dzięki czemu coraz częściej możemy spotkać kosmetyki z wyciągiem z pietruszki.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
KREM NA CELLULIT Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHZAMÓW

Pietruszka na cellulit - działanie

Pietruszka na cellulit działa poprzez poprawę kondycji skóry, a więc jej ogólnego wyglądu. Zawiera witaminę C, której duże ilości stymulują naturalną syntezę kolagenu, będącego jednym z podstawowych składników tkanki skórnej. Im więcej kolagenu w skórze, tym trudniej jest komórkom tłuszczowym rosnąc i gromadzić się w skupiskach. Wiele wspomnianych składników wykazuje również działanie antyoksydacyjne, czyli m.in. spowalniające starzenie się skóry. Wiek jest czynnikiem ryzyka powstawania zmian skórnych, także w postaci cellulitu. Kosmetyki z dodatkiem pietruszki odżywiają skórę, poprawiają mikrokrążenie i wspomagają usuwanie toksyn, zaś cynk w nich zawarty wspiera gojenie się ewentualnych uszkodzeń. Rezultatem jest nie tylko zmniejszenie widoczności tzw. skórki pomarańczowej, ale i wzrost jędrności czy elastyczności skóry. Staje się ona lepiej ukrwiona, miękka i wygładzona.

Sprawdź także: Ćwiczenia na cellulit

Oczywiście należy pamiętać, że pietruszka to jedynie jedna z opcji zmniejszających widoczność cellulitu. Aby osiągnąć spektakularne i trwałe efekty należy stosować kombinację różnych metod. Konieczna jest regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta, natomiast z zabiegów wyróżnia się suche szczotkowanie czy zmiennocieplne prysznice. Z całą pewnością kosmetyki z pietruszką wspomogą jednak dążenie do celu.

Pietruszka na cellulit – podsumowanie

Pietruszka na cellulit jest niezwykłym odkryciem ostatnich lat. W profesjonalnych kosmetykach znajdują się wyciągi lub olejki eteryczne z tej rośliny, pozyskiwane z jej korzenia lub natki. Wzrastającą popularnością cieszy się również zimnotłoczony olej z pietruszki. Cała produkcja przebiega w specjalistycznych fabrykach, jednak niektóre kosmetyki można spróbować wykonać samodzielnie. Przykładowo, wystarczy rozgnieść natkę i dodać do niej jogurt naturalny z nasionami chia, aby cieszyć się peelingiem na cellulit. Z kolei napar z natki pietruszki na cellulit można stosować w formie okładów lub wcierek.


Bibliografia:

1. M. Gałązka, A. Galęba, H. Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430.
2. A. Kołodziejczak. Kosmetologia Tom I. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.
3. K. Padlewska. Medycyna estetyczna i kosmetologia. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2014.

14 głosów

Komentarze

renata - 2023-04-12 18:26:54

okay... o takim zestawieniu slysze pierwszy raz. musze wyprobowac jak dziala pietruszka na cellulit.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊