Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Podczerwień na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Podczerwień na cellulit – jak działa?

Podczerwień na cellulit zyskuje coraz większą popularność, a wszystko za sprawą jej ogromnej skuteczności. Okazuje się, że z jej pozytywnych skutków można korzystać nie tylko w gabinecie kosmetologicznym, ale także w zaciszu domowym, wybierając jedno z nowoczesnych urządzeń. Jak zatem działa podczerwień na cellulit? Dowiesz się z tego artykułu.

Podczerwień na cellulit – jak działa?

Podczerwień na cellulit

Podczerwień na cellulit opiera się przede wszystkim na reakcjach termicznych zachodzących w skórze na skutek wytwarzanego ciepła. Skóra zaczyna się ogrzewać i pocić, co powoduje redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Ponadto obszar poddawany działaniu podczerwieni jest stymulowaniu do efektywniejszego krążenia krwi, co sprzyja zarówno pobudzeniu metabolizmu, jak i lepszemu odżywieniu i dotlenieniu tkanek. W jaki sposób podczerwień pobudza metabolizm? Poprzez ogrzewanie pasywne, czyli organizm absorbuje ciepło bez wysiłku. Podczerwień niejako wymusza wytwarzanie ciepła w naszym organizmie, co prowadzi bezpośrednio do stymulacji metabolizmu, jak i innych pozytywnych efektów.

Podczerwień na cellulit – w domu czy w salonie?

Urządzenie bazujące na podczerwieni na cellulit dostępne jest w dwóch wariantach. Pierwszego można używać samodzielnie w domu, natomiast drugi znajduje zastosowanie w salonach kosmetologicznych. Czy różnią się oba modele? Przede wszystkim ich wartość, ponieważ specjalistyczne urządzenie stosowane w salonie jest nawet kilkanaście razy droższe niż to przeznaczone do użytku domowego. Dzieje się tak, ponieważ domowe przyrządy wykorzystują mniej intensywną wiązkę podczerwieni, tak aby zabieg był całkowicie bezpieczny, nawet dla osób niedoświadczonych.

Który masażer zatem wybrać? Na pewno warto podkreślić, że urządzenia stosowane w gabinetach mają większą moc, a co się z tym wiąże- są również bardziej skuteczne, ponieważ docierają głębiej

Szybciej tez umożliwiają osiągnięcie zamierzonego efektu. Kolejnym atutem profesjonalnych urządzeń jest ich większy zasięg. Decydując się na domowy masażer na cellulit należy liczyć się z tym, że działa na określoną partię ciała. W związku z tym wybór powinien być podyktowany oczekiwanymi efektami.

Sprawdź jak pokonać cellulit wodny

Nolicell na cellulit

NOLICELL
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYMZAMÓW

Masażer na podczerwień – cellulit w odwrocie

Stosowanie masażeru na podczerwień, redukuje cellulit skutecznie. Wszystko za sprawą ciepła, które wyzwala szereg reakcji w organizmie.

Do najważniejszych efektów należy nie tylko to, jak działa podczerwień na cellulit, ale również:

  • pobudzona przemiana materii,
  • oczyszczanie skóry,
  • pobudzanie wytwarzania kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza,
  • usuwanie z tkanki podskórnej zmagazynowanych toksyn.

Aby osiągnąć tego typu efekty, konieczne jest jednak stosowanie urządzenia zgodnie z przeznaczeniem, ponadto regularnie. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujemy zabieg w warunkach domowych, urządzeniem o mniejszej mocy

Podsumowując, podczerwień na cellulit to jedna z nowszych metod, która spotyka się z dużym entuzjazmem klientek. Wszystko za sprawą jej skutecznego, ale bezinwazyjnego działania. Istnieje kilka metod jej wykorzystania, w tym również proste urządzenia do użytku domowego.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
2. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007

5 głosów

Komentarze

Kamila - 2021-04-30 00:05:34

Chcialabym isc w takie zabiegu ale podczerwien na cellulit wiadomo czy faktycznie jest to skuteczne? Jakbym miala wybierac pomiedzy zabiegami to wole wiedziec czy lepiej brac to czy tamto.

Michalina Lulińska - 2021-04-18 09:46:59

@Kamila, podczerwień na cellulit jest bardzo dobra, ale lepiej pierw pogadać z lekarzem kosmetologii by doradził ci odpowiedni zabieg :)

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊