Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Preparaty na cellulit – jakich składników unikać?

Strona główna » Blog » Preparaty na cellulit – jakich składników unikać?

Cellulit to problem, z którym boryka się naprawdę wiele kobiet. Jeżeli zmiany nie są jeszcze bardzo zaawansowane można sobie z nimi poradzić stosując różne preparaty na cellulit dostępne w drogeriach. Warto jednak zaznaczyć, że bardzo duże znaczenie ma ich skład. Tylko naturalne kosmetyki potrafią przynieść zadowalające efekty.

Jak stosować preparaty na cellulit?
Jakie?
 • Żele
 • Balsamy
 • Kremy
 • Sera
 • Olejki
Jak często?
 • Codziennie
 • Minimum raz dziennie
Kiedy?
 • Po kąpieli
 • Po peelingu
Jak nakładać?
 • Energicznymi ruchami
 • wykonując masaż
Kiedy efekty?
 • Po 3-4 tygodniach regularnej aplikacji
Nolicell na cellulit

NOLICELL
PREPARAT NA CELLULIT BEZ CHEMICZNYCH DODATKÓWZAMÓW!

Preparaty na cellulit – czego nie powinny zawierać w swoim składzie

Preparaty na cellulit powinny opierać się na naturalnych składnikach. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą one bezpieczne dla różnych typów skóry. Przed zakupem wybranego kremu lub balsamu warto się upewnić, czy w swoim składzie nie posiada on:

 • parabenów – czyli pewnego rodzaju estry, które mają działanie konserwujące, mogą one wywoływać uczulenia i podrażniania,

 • pochodnych ropy naftowej – czyli np. parafina ciekła, oleje mineralne, wosk, wazelina, składniki te zatykają pory, sprawiają, że skóra nie ma jak się pocić i jak usuwać toksyny z organizmu, hamują one także dostęp tlenu do skóry i sprzyjają rozwojowi bakterii,

 • PEGi – czyli politlenek etylenu, czyli związek, który pełni rolę rozpuszczalnika w kosmetykach, a także sprawia, że poszczególne produkty stają się bardziej lepkie, dzięki nim konsystencja kremów jest jednolita i gładka,

 • silikonów – to syntetyczne związki krzemoorganiczne, które są wytwarzane dzięki polimeryzacji monomerów diakilosilanoli. Wykorzystuje się je w kosmetykach z uwagi na ich niskie napięcie powierzchniowe, mają one także działanie hydrofobowe,

 • sztucznych barwników – to grupa związków chemicznych, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na stan skóry,

 • substancji zapachowych – są one pozyskiwane z naturalnych bądź zsyntetyzowanych związków chemicznych i charakteryzują się mocnym zapachem, mogą one być bardzo szkodliwe i niebezpieczne dla skóry.

Kosmetyki wolne od wyżej wymienionych składników z pewnością świetnie spełnią swoje zadanie, sprawią, że stan skóry się poprawi i nie spowodują żadnych podrażnień. Idealnym przykładem kosmetyku antycellulitowego, który nie zawiera wymienionych składników jest Nolicell.

Zdziwiona kobieta

Cellulit, choć nie jest chorobą, ma bardzo złożone przyczyny. To problem, który uwarunkowany jest w genach i gospodarce hormonalnej organizmu. Powoduje go nadmiar estrogenów, które rozszczelniają naczynia krwionośne. Prowadzi to do obrzęków, które utrudniają spalanie komórek tłuszczowych i usuwanie toksyn. Kolejnym czynnikiem są wahania wagi. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń w budowie tkanki podskórnej. Lipidy rozrastają się i włóknieją, tworząc na powierzchni skóry nierówności. Z tych powodów terapia cellulitu powinna niwelować przyczyny prowadzące do jego powstawania. Należy odwracać te procesy, a więc poprawiać krążenie krwi i szczelność naczyń krwionośnych oraz ułatwiać metabolizm komórek tłuszczowychmówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Preparaty na cellulit – najlepszym rozwiązaniem jest naturalny skład!

Naturalne preparaty na cellulit to najlepsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie, które potrafi sprawić cuda. Tego typu kosmetyki stają się coraz bardziej popularne i kobiety chętniej po nie sięgają. Przed zakupem zawsze warto dokładnie zapoznać się ze składem kremu lub balsamu na cellulit. Warto jednak zaznaczyć, że preparaty na cellulit, które są skomponowane z naturalnych składników, zwykle odznaczają się krótszą datą ważności niż kosmetyki bogate w różne związki chemiczne odpowiedzialne za ich konserwowanie.

Skuteczne kosmetyki przydatne podczas codziennej walki z cellulitem powinny działać komplementarnie. Nie tyle oddziałują na zmiany spowodowane skórką pomarańczową, a na ich przyczyny jak np. wzrost lipidów, gromadzące się toksyny, gromadząca się woda, problemy z krążeniem. Aby skutecznie poradzić sobie z takimi problemami warto wybrać preparaty, które posiadają w swoim składzie m.in.: ekstrakt z bylicy boże drzewko, kofeinę, olej z zielonej kawy itd. Odpowiedni dobór związków jest bardzo ważny.

Naturalny preparat na cellulit – balsam NolicellNolicell na cellulit

Balsam na cellulit skomponowany z roślinnych, naturalnych składników znajdziemy pod nazwa Nolicell. Nie zawiera za to syntetycznych substancji, dlatego też kosmetyk ten jest niezwykle delikatny dla skóry. Wysoką skuteczność zawdzięcza pięciu właściwościom, kluczowym w zwalczaniu cellulitu. Po pierwsze, proces lipolizy nasilają takie składniki jak olej z zielonej kawy, ekstrakt z miłorzębu japońskiego oraz olej z alg fucus. Substancje te rozpijają i przyspieszają spalanie komórek tłuszczowych oraz zapobiegają ich ponownemu odkładaniu się. Dzięki temu balsam Nolicell uzyskuje także doskonałe rezultaty stosowany profilaktycznie i dla podtrzymania efektów kuracji zabiegów kosmetycznych. Po drugie w Nolicell są także substancje poprawiające stan naczyń krwionośnych i limfatycznych. Uszczelniająco działa ekstrakt z kasztanowca oraz olej z orzechów laskowych, a na poprawę krążenia wpływa wspominany już miłorząb. Za detoksykację skóry odpowiada olej z zielonej kawy i zawarta w nim kofeina.

W Nolicell nie brakuje również składników ujędrniających i nawilżających.

Poprawia jakość kolagenu ekstrakt z zielonej herbaty pełen antyoksydantów oraz odżywczy, wzmacniający tkankę łączną ole z orzechów laskowych i przeciwstarzeniowa witamina E. Wiążą wodę w naskórku i znacznie wygładzają skórę pantenol i kwas hialuronowy. Nolicell dociera więc do przyczyn cellulitu, dlatego poprawa po kremie jest spektakularna i faktyczna.

Nawet najlepsze preparaty na cellulit nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeżeli nie będą stosowane regularnie i nie będą aplikowane w odpowiedni sposób. Dlatego należy pamiętać o systematyczności i krem na cellulit nakładać na skórę co najmniej dwa razy dziennie. Warto też aplikować go po kąpieli – energicznymi, pobudzającymi krążenie ruchami – gdy pory skóry są rozszerzone i lepiej wchłaniają składniki odżywcze. Aby trwale zwalczyć cellulit należy także wprowadzić inne działania: zdrowo się odżywiać, nawadniać oraz uprawiać ulubioną aktywność fizyczną.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
SERUM ANTYCELLULITOWE O BOGATYM SKŁADZIEZAMÓW!

FAQ

1. Jakie preparaty na cellulit będą odpowiednie dla skóry wrażliwej?

Osoby ze skórą wrażliwą powinny zdecydowanie unikać syntetycznych substancji w preparatach na cellulit, a nawet uważać na substancje zapachowe i barwiące. Zdecydowanie lepiej będzie, gdy wybiorą preparaty na cellulit z naturalnymi składnikami, np. delikatny balsam na cellulit Nolicell. Choć należy nadmienić, że i te mogą podrażnić, jeśli jesteśmy uczulenie na dany składnik. Dlatego zawsze poleca się wykonać próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu.

2. Jak stosować preparaty na cellulit?

Kluczem do sukcesu jest systematyczność, dlatego preparaty na cellulit stosujemy codziennie, po kąpieli na rozpulchniona skórę i nakładamy je energicznymi ruchami połączonymi z masażem skóry.

3. Które preparaty na cellulit są najskuteczniejsze?

O skuteczności preparatów na cellulit decyduje skład. Największą koncentracje składników aktywnych znajdziemy w serach na cellulit, ale nie każdemu odpowiada ich konsystencja, dlatego najlepiej dobrać produkt do indywidualnych predyspozycji.


Bibliografia

1. Rona, M. Carrera, E. Berardesca, Testing anticellulite products, International Journal of Cosmetic Science, 2006
2. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019
3.Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
4. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
5. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007

10 głosów

Komentarze

molly - 2020-05-12 10:27:54

często są jakieś chemiczne utrwalacze które mają ci unieruchamiać skórę w miejscu. kolejna sprawa, że bardzo dużo jakiś wątpliwych jak dla mnie konserwantów, barwników itp. najśmieszniejsze jest to, że ja kiedyś miałam takie marki z drogerii i widziałam u siebie to, ze skóra wygląda lepiej dopóki masz kosmetyk na sobie, ale jak wieczorem się umyjesz i jeszcze nie wykremujesz to ta skóra nadal wygląda tak jak wyglądała. kolejna sprawa, że te preparaty na cellulit mają często w sobie na dość wysokich miejscach składniki, które bardzo często uczulają albo podrażniają np. alkohole :O wolę zdecydowanie teraz wybierać i patrzeć za czymś naturalnym bez takich dodatków, gdzie płacisz za oblepiacze!

Nikola - 2020-05-11 16:33:49

Tzn. co niby maja w sobie te preparaty na cellulit o ktorych piszesz? Jestem ciekawa

molly - 2020-05-09 08:03:02

niedawno zaczęłam się interesować tematem składów i tego co w ogóle mają w sobie preparaty na cellulit i często gęsto jestem przerażona :O

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊