Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przyczyny cellulitu – zwalcz go skutecznie

Strona główna » Blog » Przyczyny cellulitu – zwalcz go skutecznie

Przyczyny cellulitu, zarówno w przypadku wodnej, jak i tłuszczowej skórki pomarańczowej, należy upatrywać przede wszystkim w nieprawidłowo zbilansowanej diecie, mało aktywnym trybie życia i zaburzeniach hormonalnych. Świadomość tego, w jaki sposób powstają nietetyczne zgrubienia na skórze ud, pośladków i brzucha pozwala podjąć skuteczne metody ich zwalczania. Najważniejsze, by walkę podjąć jak najszybciej, gdy tylko zauważy się pierwsze oznaki cellulitu. Wówczas ma się bardzo duże szanse na całkowite zlikwidowanie tej dolegliwości.

Przyczyny cellulitu – złe codzienne nawyki

Przyczyny cellulitu w większości przypadków ma podłoże w złych nawykach żywieniowych i nikłej aktywności fizycznej.

Są to przede wszystkim:

  • siedzący tryb życia,
  • znikoma aktywność fizyczna,
  • złe nawyki żywieniowe (dieta z nadmierną ilością węglowodanów i soli),
  • noszenie obcisłej odzieży,
  • palenie tytoniu.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!

Wszystkie powyższe nawyki sprawiają, że rozrasta się tkanka tłuszczowa. Powiększone jej komórki zaczynają w coraz większym stopniu uciskać na naczynia krwionośne, co w efekcie doprowadza do zaburzenia przepływu krwi i limfy.

Na poziomie komórkowym pogarsza się przez to na przemiana materii, absorpcja tlenu oraz składników odżywczych. Dodatkowo z większą trudnością organizm pozbywa się toksyn. W konsekwencji tych wszystkich zmian dochodzi do zalegania toksyn i wody w tkankach, co skutkuje powstawaniem nieestetycznie wyglądających zgrubień na powierzchni skóry ud, pośladków i brzucha.

Cellulit na udzie

Jeszcze parę dziesięcioleci temu cellulit był dolegliwością nieznaną. Wówczas nie prowadzono tak powszechnie siedzącego trybu życia, a w codziennej diecie nie preferowano żywności typu fast food. Wraz z rozwojem miejsc prac “za biurkiem”  i spędzaniem wolnego czasu “przed telewizorem” coraz więcej kobiet zaczęło szukać sposobu na pozbycie się cellulitu. Tymczasem wystarczy poznać, jakie ma cellulit przyczyny, aby rozpocząć z nim skuteczną walkę.

Sprawdź domowe sposoby na cellulit:
https://nolicell.pl/domowe-sposoby-na-cellulit-ktore-sa-skuteczne/

Przyczyny cellulitu – defekty i wady wrodzone

Przyczyny cellulitu nieco rzadziej mogą mieć swoje źródło w cechach odziedziczonych genetycznie bądź wadach funkcjonowania organizmu, w tym przede wszystkim jego gospodarki hormonalnej.

Do najczęstszych wrodzonych przyczyn cellulitu należy zaliczyć:

  • przewaga estrogenów i niedobór progesteronów,
  • wady postawy,
  • zaburzenia w pracy układu krążenia.

W przypadku powyższych defektów organizmu zwalczanie cellulitu jest znacznie trudniejsze, ponieważ wymaga wsparcia medycznego. Zwykle są to środki farmakologiczne bądź zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Należy jednak podkreślić, że niezbyt często cellulit przyczyny ma cechach wrodzonych. W zdecydowanej większości przypadków można skutecznie zwalczać go naturalnymi sposobami.

Przyczyny cellulitu mające swoje podłoże w złych nawykach ruchowych i dietetycznych nie są trudne do usunięcia. Wystarczy wprowadzić regularną aktywność fizyczną, ograniczyć spożycie cukru i soli, na rzecz zwiększonej ilości wody, warzyw i owoców. – Sprawdź jak powinna wyglądać odpowiednia dieta na cellulit.

Dzięki temu rozwój skórki pomarańczowej zostanie zahamowany. Aby pozbyć się zgrubień, które już zdążyły pojawić się na ciele, należy jak najszybciej podjąć walkę. Jedną z najbezpieczniejszych metod jest stosowanie kremów o naturalnym składzie. Wklepywany w skórę poddaną wcześniejszemu peelingowi, po codziennej wieczornej kąpieli pozwoli bardzo szybko zauważyć efekty.

Jednocześnie bardzo szybkie zareagowanie na zmiany w tkance tłuszczowej uniemożliwi ich rozwój i przejście w bardziej zaawansowane stadia, kiedy jedyną skuteczną metodą zwalczenia przyczyny cellulitu będzie inwazyjny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
POCZUJ SIŁĘ SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHZAMÓW


Bibliografia

1. Martini MC. Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009

10 głosów

Komentarze

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊