Szczotkowanie na sucho – jak działa na cellulit?
Strona główna » Blog » Szczotkowanie na sucho – jak działa na cellulit?
Szczotkowanie na sucho to zabieg bardzo łatwy i tani, który można z powodzeniem wykonywać w domowych warunkach. Wystarczy dosłownie kilka minut dziennie, aby usunąć cellulit, przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo wykonywać taki zabieg oraz jakie są jego efekty. Zapraszamy do lektury!
Szczotkowanie na sucho w walce z cellulitem
Szczotkowanie na sucho to metoda walki z cellulitem, która wywodzi się z Azji. Niegdyś do takiego zabiegu wykorzystywano wysuszone części traw i roślin. Dziś, aby wykonać szczotkowanie ciała, wystarczy zakupić w drogerii lub w sklepie z ekologicznymi towarami drewnianą szczotkę z naturalnym włosiem.
Aby wykonać zabieg nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy, ani wykonywać żadnych skomplikowanych działań. Zanim rozpoczniemy szczotkowanie na sucho należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry, tak aby pozbyć się resztek balsamów, olejków i innych produktów nawilżających. Dopiero wtedy można przystąpić do zabiegu.
Konieczne jest przestrzeganie następujących zasad:
- Ruchy powinny być długie i posuwiste,
- Szczotkowanie rąk zaczynamy od pleców, przechodząc do dłoni i nadgarstków od wewnątrz do zewnątrz,
- Szczotkowanie nóg zaczynamy od stóp, przechodząc do łydek i ud,
- Stawy i miejsca z węzłami chłonnymi masujemy okrężnymi ruchami,
- Omijamy rany, stany zapalne i żylaki.
Szczotkowanie na sucho to rodzaj delikatnego masażu, który peelinguje skórę. Rozwiązuje problemy z wrastaniem około mieszkowym włosów po goleniu i działa mocno ujędrniająco na skórę. Usuwa też toksyny i pobudza krążenie, dlatego szczotkowanie na sucho doskonale sprawdza się w zwalczaniu cellulitu – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!
Szczotkowanie na sucho powinno trwać od pięciu do maksymalnie dziesięciu minut. Po zabiegu należy koniecznie wziąć prysznic, co pozwoli spłukać złuszczony naskórek. Należy pamiętać także o konieczności umycia szczotki. Wystarczy umyć ją pod strumieniem letniej wody, z użyciem delikatnego szamponu. Zabieg można wykonywać zarówno rano, jak i wieczorem, nawet codziennie. Początkowo tego rodzaju masaże mogą wydawać się nieco nieprzyjemne, a nawet bolesne. Ciało jednak po pewnym czasie przyzwyczai się do tych działań. Na początku warto wykonywać szczotkowanie na sucho z mniejszą intensywnością i stopniowo przyzwyczajać ciało do zabiegu.
Po szczotkowaniu na sucho warto nałożyć dobry krem antycellulitowy, najlepiej z naturalnym składem. Naszą propozycją jest serum Nolicell
Jakie zabiegi pielęgnujące zwalczają cellulit obok szczotkowania na sucho można wykonać w domowych warunkach | |
Peeling z kawy |
|
Body wrapping |
|
Masaż bańka chińską |
|
NOLICELL
SKUTECZNY KREM NA CELLULITZAMÓW
Szczotkowanie na sucho – efekty zabiegu
Szczotkowanie na sucho niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zabieg ten redukuje cellulit i przywraca skórze jędrność. Wszystko dzięki temu, że poprawia się krążenie krwi, co sprzyja usuwaniu z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Zabieg pozwala zetrzeć martwy naskórek, co sprzyja odnowie komórkowej skóry. Ciało wygląda wówczas zdecydowanie bardziej promiennie, skóra staje się elastyczna, napięta i gładka.
Szczotkowanie ciała na sucho to oczywiście dobry i skuteczny sposób w walce z cellulitem. Nie wolno jednak zapominać o codziennej pielęgnacji z użyciem wysokiej jakości kremów. Po szczotkowaniu skóra jest pozbawiona zanieczyszczonej warstwy, dlatego jest zdecydowanie bardziej podatna na wchłanianie w głąb naskórka odżywczych substancji.
Preparaty o działaniu antycellulitowym o wysokiej zawartości składników aktywnych mają więc wtedy możliwość działać ze zdwojoną siłą.
Szczotkowanie na sucho a po nim Nolicell
Preparat, który nałożymy na skórę po szczotkowaniu na sucho nie może być jednak wybrany przypadkowo. Lepiej unikać preparatów na cellulit, które zawierają chemiczne dodatki, a wybierać produkty ze składnikami pochodzenia naturalnego. Balsam na cellulit, którego formuła zawiera surowce roślinne znajdziemy pod nazwą Nolicell. To produkt, którego składniki dobrano tak, by modyfikowały przyczyny prowadzące do powstawania cellulitu, za czym idzie redukcja objawów pomarańczowej skórki. Dlatego tez w balsamie znajdziemy substancje spalające tkankę tłuszczową oraz zapobiegające jej ponownemu odkładaniu się. Działają tak ekstrakt z zielonej kawy, olej z alg fucus i wyciąg z miłorzębu. Dodatkowo zawarta w zielonej kawie kofeina usuwa ze skóry złogi toksyn, które utrudniają metabolizm lipidów, a miłorząb usprawnia krążenie. Wzmacniająco na naczynia krwionośne działa także ekstrakt z kasztanowca, co przekłada się na mniejszą ilość obrzęków, a lepsze dotlenienie i odżywienie skóry.
W Nolicell nie brakuje także składników ujędrniających.
Kolagen i elastynę wzmacniają ekstrakty z zielonej herbaty, olej z orzechów laskowych i witamina E o działaniu przeciwstarzeniowym. Dzięki nim skóra jest dobrze napięta, elastyczna i gładsza. Za jej wyrównaną powierzchnię odpowiadają także składniki nawilżające – pantenol i kwas hialuronowy – doskonale wiążą wodę w naskórku, dzięki czemu cellulitowe nierówności wyrównują się.
Nolicell to skuteczny i delikatny preparat na cellulit. Stosowany regularnie znacznie poprawia kondycję i wygląd skóry.
Co ciekawe, według medycyny wschodu szczotkowanie na sucho pozwala też chronić organizm przed uczuciem zmęczenia, a nawet stanami depresji. Inne korzyści wynikające z tego zabiegu to wyrównany koloryt skóry oraz odblokowane pory, które przywracają skórze możliwość oddychania.
NOLICELL
SKUTECZNY KREM NA CELLULITZAMÓW
FAQ
1. Czym kierować się przy wyborze szczotki do szczotkowania na sucho?
Głównym kryterium wyboru powinno być to czy szczotka jest z naturalnego włosia, ponieważ sztuczne włosie jest twardsze i może podrażnić skórę. Sprawdzą się więc tu szczotki z włosia dzika, a w przypadku wegan z agawy. Agawa jest nieco twardsza od włosia dzika.
2. Kiedy nie można wykonać zabiegu szczotkowania na sucho?
Do przeciwwskazań do zabiegu szczotkowania na sucho należą infekcje skórne: wirusowe, bateryjne i grzybicze oraz urazy skóry, a także żylaki. W trakcie zabiegu należy także omijać okolice, na których znajdują się brodawki.
3. Czy szczotkowanie na sucho można wykonać na dekolcie?
Skóra na dekolcie jest cieńsza i delikatniejsza niż na innych partiach ciała, dlatego zaleca się omijać okolicę dekoltu i szyi podczas szczotkowania na sucho.
4. Jak mocno należy dociskać szczotkę podczas szczotkowania na sucho?
Szczotkę należy dociskać delikatnie. Nacisk szczotki nie powinien powodować dyskomfortu lecz być przyjemnym masażem skóry.
Bibliografia
1. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
3. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006
4. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
5. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
Komentarze
orchidea - 2020-05-13 23:41:32
czyli nie tylko robisz szczotkowanie skóry, ale też się masujesz, peelingujesz, trzymasz dietę i ćwiczysz plus nakładasz balsamy antycellulitowe i tego typu rzeczy. jest wiele rzeczy, które trzeba też zmienić w głowie. nie tylko żeby usunąć cellulit, ale też dla zdrowia. pozdrawiam haha
cameleon - 2020-05-13 10:04:05
pozostala pielegnacje? co to znaczy?
Panini - 2020-05-11 21:13:33
Zwierzęce to jest dla mnie nie etyczne. Jak już mam robić szczotkowanie na sucho to zdecydowanie z włosiem roślinnym ;/ Nie po to eliminuję kosmetyki testowane na zwierzętach by kupować sobie coś takiego. Fakt jest taki, że dość szybko widać efekty.. o ile robi się to regularnie i trzyma pozostałą pielęgnację.
różyczka - 2020-05-10 15:51:34
ogólnie polecam :D tylko właśnie lepiej znaleźć dobrej jakości produkt bo wtedy szczotkowanie na sucho to jest w sumie przyjemność a nie powinność. włosie roślinne > zwierzęce > .... > syntetyczne. zdecydowanie!