Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jaki mają związek?

Strona główna » Blog » Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jaki mają związek?

Czy tabletki antykoncepcyjne a cellulit to powszechnie występująca zależność? Okazuje się, że długa terapia hormonalna może przyczyniać się do powstawania skórki pomarańczowej. Dzieje się tak w wyniku długofalowego działania hormonów. Aby minimalizować skutki uboczne, należy obserwować swoje ciało i informować lekarza o nieadekwatnych zmianach.

Tabletki antykoncepcyjne a cellulitTabletki antykoncepcyjne a cellulit - przyczyny tworzenia się skórki pomarańczowej

Jeśli chodzi o zależność: tabletki antykoncepcyjne a cellulit, to wzrost zainteresowania pigułkami sprawił, że więcej osób zastanawia się także nad ich skutkami ubocznymi. Niektóre badania sugerują, że zażywanie tabletek powoduje ryzyko pojawienia się cellulitu wodnego. Z jakiego powodu występuje cellulit po tabletkach antykoncepcyjnych? Ma to związek z faktem, że niektóre pigułki powodują zatrzymywanie się wody oraz magazynowanie płynów. Efektem tego są obrzęki, a także charakterystyczne dla cellulitu fałdki i nierówności na skórze o nieregularnym rozmieszczeniu. Jeśli chodzi o cellulit przez tabletki antykoncepcyjne, to problem pojawia się u kobiet, niezależnie od wieku czy wagi, ponieważ zmiany występują także u kobiet szczupłych. Innym powodem pojawiania się cellulitu podczas kuracji hormonalnej jest fakt, że pigułki wpływają na pracę układu hormonalnego.

Najczęściej rozregulowują metabolizm oraz pobudzają apetyt, czego efektem jest wzrost wagi, a konsekwencją – cellulit tłuszczowy.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
PREPARAT NA CELLULIT BEZ CHEMICZNYCH DODATKÓWZAMÓW!

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit i działania profilaktyczne

Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne a cellulit i jego tworzenie się, to istnieje zwiększone ryzyko, że przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej powoduje powstawanie skórki pomarańczowej. Aby uniknąć tego rodzaju nieestetycznych zmian na skórze, wskazane jest wprowadzenie działań zapobiegawczych już na początku kuracji hormonalnej. W ten sposób można uniknąć przykrych skutków ubocznych, jakie przynosi antykoncepcja a cellulit być może w ogóle nie powstanie.

Wczesna reakcja minimalizuje ryzyko wystąpienia nieestetycznych zmian i gorszego samopoczucia, które spowodowane jest właśnie przez cellulit.

Czy tabletki antykoncepcyjne a cellulit muszą zatem współwystępować? Czy tabletki antykoncepcyjne a cellulit to zjawisko, które pojawia się w przypadku każdej kobiety, która świadomie decyduje się na przyjmowanie preparatów hormonalnych? Niekoniecznie. Kluczem do sukcesu jest właśnie wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych. Choć specjaliści najczęściej wspominają o regularnej aktywności fizycznej czy diecie, to warto podkreślić działanie pielęgnacji skóry. Stosowanie skutecznych kremów na cellulit należy wdrożyć już na początku leczenia tabletkami antykoncepcyjnymi.

Przeczytaj także: Kosmetyki na cellulit

Powinny one zawierać jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego, w tym takie jak:

  • bluszcz,
  • kofeina,
  • ekstrakt z kasztanowca.

Jeśli chodzi o cellulit a tabletki antykoncepcyjne i ich przyjmowanie, to warto konsultować nasze samopoczucie czy niepokojące objawy z lekarzem, który może zmienić rodzaj tabletek albo zalecić inne działania, które zminimalizują ryzyko tego typu skutków ubocznych, ale gwarantują skuteczne działanie tabletek.


Bibliografia:

1. Kożuch-Sajdak K. Najczęstsze problemy dermatologiczne w otyłości.
2. Krajewska-Kulak E. (red.), W drodze do brzegu życia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2015

6 głosów

Komentarze

Dagmara - 2022-01-30 23:40:14

Tez to widziałam u siebie. Przy tabletkach bardzo mi się na udach cellulit pogorszył.

Olga - 2022-01-01 12:38:53

Ja tam widziałam ogólnie zawsze jakieś lepsze i gorsze momenty przy stanie cellulitu jak mi hormony zaczynały mi szaleć :P

rucinska - 2021-12-25 19:15:36

u mnie widac bylo ze jest duza roznica gdy zaczelam brac tabletki antykoncepcyje. a cellulit wtedy mi sie powiekszyl i pogorzyl tak dodam zeby nie bylo niepewnosci jakie mam stanowisko.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊