Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wąkrotka azjatycka – najważniejsze informacje

Strona główna » Blog » Wąkrotka azjatycka – najważniejsze informacje

Wąkrotka azjatycka to roślina o wszechstronnych właściwościach. Dlatego też znajduje zastosowanie między innymi w ziołolecznictwie. Ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny możemy znaleźć w wielu kosmetykach. Wiele z nich to preparaty przeznaczone do walki z uciążliwą pomarańczową skórką. Jak się jednak okazuje, wąkrotka azjatycka ma szansę pomóc w walce także z innego rodzaju problemami skórnymi. 

Wąkrotka azjatyckaWąkrotka azjatycka – jakie właściwości posiada i jak pomoże na cellulit?

Wąkrotka azjatycka charakteryzuje się naprawdę skutecznym działaniem.

Posiada ona przede wszystkim właściwości:

  • regeneracyjne
  • antyoksydacyjne
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne

Ze względu na wymienione działanie, wąkrotka azjatycka na cellulit ma szansę skutecznie zadziałać. Możemy więc liczyć na to, że skóra będzie wolniej się starzeć, przez co dłużej pozostanie jędrna. Kosmetyki wzbogacone w wąkrotkę są również w stanie pomóc w usunięciu nagromadzonych pod skórą toksyn. To również jest niesamowicie istotne w walce z pomarańczową skórką, która dotyka zdecydowanej większości kobiet.

Zobacz jakie istnieją naturalne sposoby na cellulit

Wąkrotka azjatycka – czy są jakieś przeciwwskazania do jej stosowania

Wąkrotka azjatycka to bez wątpienia skuteczny składnik. Dlatego też, warto byłoby poszukiwać jej w suplementach oraz w różnego rodzaju kosmetykach. Mowa tu przede wszystkim o kremach, balsamach czy peelingach. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania wąkrotki. Na szczęście, wąkrotka azjatycka uchodzi za roślinę stosunkowo bezpieczną. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatów ją zawierających będzie jednak nadwrażliwość na wąkrotkę. Jeżeli więc po raz pierwszy aplikujemy na skórę balsam z ekstraktem z tej rośliny, obserwujmy jej reakcję. Jeżeli pojawi się zaczerwienienie skóry bądź jakiekolwiek inne oznaki podrażnienia, należy zaprzestać stosowania konkretnego produktu.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
KREM NA CELLULIT Z BOGATYM SKŁADEMZAMÓW

Wąkrotka azjatycka – na jakie rezultaty można liczyć?

Wąkrotka azjatycka jest w stanie skutecznie zadziałać. Bardzo dobrym pomysłem będzie więc krem na cellulit o naturalnym składzie zawierający wąkrotkę. Wiele osób chciałoby jednak wiedzieć, jak długo trzeba będzie czekać na efekty stosowania preparatów z wąkrotką. Jest to kwestia bardzo indywidualna. U niektórych pań zadowalające rezultaty mogą pojawić się już po paru tygodniach. U innych jednak będą one widoczne nieco później. Wiele zależy od naszej regularności oraz od tego, jaki jest stopień zaawansowania cellulitu. Wskazana jest na pewno systematyczność oraz cierpliwość. Na co zaś konkretnie będzie można liczyć? Na pewno na ujędrnienie skóry, ale również na pozbycie się toksyn czy nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, wąkrotka azjatycka jest skuteczna w walce z cellulitem. Niestety, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jej stosowanie nie da nam stuprocentowej gwarancji na pozbycie się pomarańczowej skórki. Oprócz wąkrotki, dobrze byłoby stosować także inne metody walki z cellulitem. Zastosujmy więc odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w świeże warzywa oraz owoce. Nie zapominajmy także o tym, jak istotną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Najlepiej zdecydować się na taki rodzaj sportu, który sprawia nam radość.


Bibliografia:

1. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009
4. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006

1 głosów

Komentarze

Basia - 2023-04-10 23:08:19

Polecam :) Mam ją w składzie i uważam ją za całkiem pomocną. Jak masz pytania o działanie to śmiało pytaj.

Honka Sz - 2023-03-02 18:20:01

Wiem ze wakrota azjatycka jest jesta na tradzik ale ze na cellulit to to jest ciekawe.

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊