Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zioła na cellulit – jakie wybrać?

Strona główna » Blog » Zioła na cellulit – jakie wybrać?

Zioła na cellulit są bardzo znanym rozwiązaniem, które pomaga w walce z kłopotliwymi zmianami skórnymi. Przede wszystkim jest to metoda w pełni naturalna, która doskonale wpływa na cały organizm. Warto jednak zaznaczyć, że muszą być one stosowane regularnie, ponieważ w innym przypadku nie zobaczy się żadnych efektów. Dzięki temu łatwiej dobrać zioła na cellulit oraz dostrzec, w jaki sposób wpływają one na skórę.

W jaki sposób zioła na cellulit działają na pomarańczową skórkę?

Warto już na początku zaznaczyć, że zioła na cellulit mogą być stosowane, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zaleca się obydwa te warianty, aby zauważyć rezultaty.

Przede wszystkim jednak zioła na cellulit mają właściwości:

  • rozgrzewające,
  • mocno pobudzające,
  • oczyszczające,
  • moczopędne.

Wszystko naturalnie zależy od tego, czy stosuje się je zewnętrznie, czy wewnętrznie. Rozgrzana i pobudzona skóra szybciej się regeneruje, ponieważ skóra się napina i zwłaszcza początkowy cellulit szybko znika. Właściwości moczopędne sprawiają natomiast, że z organizmu usunięte zostają nadmiary wody, co także doprowadza do uelastycznienia skóry w widoczny sposób. Podobne działanie mają właściwości oczyszczające, które pozwalają na pozbycie się zalegających toksyn, co jest bardzo ważne w celu otrzymania nawilżonej i gładkiej skóry.

Zioła na cellulit wewnętrzne i zewnętrzne

Warto też wiedzieć o tym, że zioła na cellulit mogą być stosowane, zarówno w sposób zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Te przyjmowane wewnętrznie z reguły mają łagodniejsze działanie i jest to na przykład działanie moczopędne. Natomiast zioła na cellulit stosowane w sposób zewnętrzny mają przede wszystkim rozgrzać skórę i pobudzić ją do regeneracji. Warto od razu zaznaczyć, które zioła mogą być stosowane wewnętrznie. Jest to na przykład koper włoski.

W jaki sposób wykorzystać koper na cellulit? Wystarczy zalać świeży koper włoski wrzątkiem i pić raz dziennie, najlepiej od razu po przebudzeniu. Dużą rolę odgrywają jednak zioła na cellulit stosowane zewnętrznie. Wśród nich nominować trzeba szczególnie bluszcz pospolity oraz ruszczyk kolczasty.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!

Cellulit na pupie

Bluszcz pospolity doskonale sprawdza się w przypadku rozbijania tkanki tłuszczowej, ponieważ posiada wiele właściwości pobudzających i aktywnych na wielu płaszczyznach skóry. Podobnie działa ruszczyk kolczasty, który skutecznie pobudza skórę, dzięki czemu odzyskuje ona dawny wygląd i staje się napięta oraz atrakcyjna. Warto jednak pamiętać, że zioła na cellulit muszą być stosowane regularnie. Tylko wtedy będą one mogły usunąć obrzęki oraz zlikwidować zalegające w organizmie toksyny, które go obciążają.

Zioła na cellulit stosowane są coraz częściej. Głównie dlatego, iż jest to metoda w pełni naturalna, a więc bezpieczna i skorzystać może z niej dosłownie każdy. Kolejną zaletą jest to, że jest ekonomiczna. Warto sięgnąć po takie zioła zawsze, gdy ma się problem z nieestetycznym cellulitem. Dzięki temu problem na pewno szybko zostanie rozwiązany, ale tylko pod warunkiem, że zadba się o regularność. To dlatego warto wyrobić sobie zdrowe nawyki, czyli picie ziół na pusty żołądek oraz regularne wcieranie ich w zmienioną cellulitem skórę.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
SKUTECZNY KREM NA CELLULITZAMÓW


Bibliografia

1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
3. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
4. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011

12 głosów

Komentarze

Aurelia - 2020-10-20 09:26:18

Najlepiej sobie wpisać "zioła na cellulit" w google scholar i masz wtedy cały spisz artykułów naukowych i prac badawczych. Często są w j. angielskim, ale są też i po polsku :)

emoji - 2020-10-10 11:55:03

skąd wy macie tyle informacji? :D gdzie można więcej poczytać coś więcej o tym co wymieniacie plus jeszcze o tym co podawane jest tutaj w artykule?

nelka - 2020-09-30 00:10:41

no to ja jeszcze dodam pietruszkę na usuwaniu nadmiaru wody

iza.bella - 2020-09-23 15:16:47

jeżeli o zioła na cellulit chodzi i to takie do picia to jeszcze można wymienić zieloną herbatę, ale samo picie herbatek nie pomoże. przede wszystkim dieta i ćwiczenia i jeszcze właśnie kosmetyk z dobrze skomponowanym i ziołowym składem.. to jest dopiero sztosik ^^

Danny - 2020-09-22 09:10:51

O koprze słyszałam, że jest dobre na trawienie i przemianę materii, i na cellulit, ale o bluszczu już nie. Zobaczymy jak by to działało, ale raczej do picia go nie znajdę.

cutie - 2020-09-18 21:33:02

nawet nie wiedzialam ze cos takiego pomaga na cellulit bo zazwyczaj tylko o jakis nowych odkryciach sie slyszy a nie o roslinkach hahaha

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊