Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit na łydkach – wszystko co musisz wiedzieć

Strona główna » Blog » Cellulit na łydkach – wszystko co musisz wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że cellulit na łydkach nie jest tak częstą przypadłością jak chociażby cellulit na pośladkach. Mimo to, problem ten dręczy całkiem sporo przedstawicielek płci pięknej. Warto byłoby więc poznać przyczyny powstawania cellulitu na łydkach oraz dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie możemy zredukować jego widoczność.

Cellulit na łydkach1Cellulit na łydkach – przyczyny powstawania

Jeżeli dokucza nam cellulit na łydkach, przyczyny jego powstawania powinny być przez nas poznane. Umożliwi to skuteczną walkę z pomarańczową skórką. Co może więc powodować cellulit na łydkach?

Problem ten pojawia się na skutek:

  • nieodpowiednio zbilansowanej diety,
  • zbyt małej ilości ruchu,
  • noszenia obcisłych, mało przewiewnych spodni,
  • picia zbyt małej ilości płynów.

Wyżej wymienione czynniki ryzyka mogą się na siebie nakładać, a co za tym idzie zwiększać widoczność cellulitu na naszych łydkach. W miarę możliwości, dobrze byłoby więc podjąć próbę całkowitej lub przynajmniej częściowej eliminacji większości wskazanych wyżej przyczyn.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
ZREDUKUJ CELLULIT NA ŁYDKACH SKUTECZNYM KREMEMZAMÓW

Cellulit na łydkach – jak pokonać problem?

Jak już zostało wspomniane powyżej, cellulit na łydkach posiada naprawdę sporo przyczyn. Walka z problemem jest więc uzależniona od tego, co spowodowało u nas problem pomarańczowej skórki. Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, powinny starać się więcej spacerować na co dzień. Podobnie rzecz ma się z osobami, które są zmuszone pracować na stojąco. Chodzenie pomaga bowiem usprawnić mikrokrążenie w nogach. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, a pomarańczowa skórka zostaje zredukowana.

Cellulit na łydkach należy eliminować także sposobami, które pomagają pokonać cellulit na udach, pośladkach czy brzuchu. Każda przedstawicielka płci pięknej, która zastanawia się nad tym, jak zlikwidować cellulit na łydkach powinna więc zainteresować się odpowiednio zbilansowaną dietą.

Powinna być ona bogata w świeże i nieprzetworzone produkty. Starajmy się jadać owoce oraz warzywa, bogate w cenne antyoksydanty. Zainteresujmy się także produktami z pełnego ziarna. Zadbajmy o to, aby wypijać odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Dzięki temu, cellulit na łydkach również ma szansę zostać zredukowany. Ponadto, jeżeli dokucza nam cellulit na łydkach, ćwiczenia także okażą się pomocne. Ujędrnią one naszą skórę, napną ją oraz sprawią, że poprawi się mikrokrążenie w naszych nogach. Sport warto uprawiać w szczególności na świeżym powietrzu. Doskonale byłoby także zadbać o stosowanie odpowiednio dobranego kosmetyku na cellulit. Krem powinien posiadać w swoim składzie jak największą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Tylko wówczas będzie on mógł okazać się skuteczny. Kosmetyk powinien być aplikowany zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę.

Sprawdź także: Ćwiczenia na cellulit

Musimy również zadbać o systematyczność. Jeżeli nie będziemy używać wybranego przez nas kremu regularnie, satysfakcjonujące efekty nie będą miały szansy się pojawić

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek, że cellulit na łydkach nie jest tak powszechnym defektem kosmetycznym jak cellulit na brzuchu, udach czy pośladkach. Z całą jednak pewnością można nauczyć się skutecznej walki z tym problemem. Godne uwagi będą takie sposoby jak dieta na cellulit, sport oraz stosowanie naturalnego kremu.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Rawlings A.V., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015

8 głosów

Komentarze

edyta91 - 2020-12-03 15:15:31

nie wiedzialam w ze chodzenie na palach na to pomaga... a jakie jeszcze cwiczenia i masaze powinno sie robic na te okolice... ?

sweet22 - 2020-11-29 17:18:59

mi mniejszył się cellulit na łydkach dzięki takim ćwiczeniom rozciągającym, które dodatkowo mi zmniejszyły widoczność rozstępów, tak samo pod kolanami, gdzie tego bubla jest najwięcej. nie obyło się bez kremu oczywiście, ale dla mnie to naturalne, bo jednak skóra potrzebuje odżywienia ;)

maria r. - 2020-11-28 11:33:27

tak samo się pojawia jak w przypadku cellulitu na brzuchu, pupie czy nogach. nie ma czegoś takiego, że są tylko określone miejsca. sama miałam na łydkach grudy, ale dobre ćwiczenia, masaże, dieta i kosmetyki dobre pomogły. przede wszystkim polecam chodzić na palcach np. po schodach. to jest dobre na łydki.

Simpson - 2020-11-23 13:50:34

A wiecie, że dzięki szczotkowaniu zmniejsza się celllulit? Nawet jak robimy to też na innych częściach ciała to moim zdaniem do łydek mamy łatwiejszy dostęp przez co dajmy lepszy ucisk podczas masażu, no ale nie wiem nie jestem specjalistą, to mojje zdanie :D

Aneczka - 2020-11-22 21:40:51

Nie wiedziałam, że można mieć cellulit na łydkach o.O Realnie ludzie się z tym zmagają? Jak to się dzieje że nawet w takich miejscach on się pojawia? o.O

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊