Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Karboksyterapia – co to jest?

Strona główna » Blog » Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia pojawiła się na rynku usług kosmetologicznych stosunkowo niedawno. Jeśli chodzi jednak o zabieg, jakim jest karboksyterapia opinie są bardzo pozytywne. To sprawia, że coraz intensywniej wkracza na rynek. Jaki jest jej efekt? Przede wszystkim redukuje cellulit, ujędrniając skórę. Na czym polega zabieg karboksyterapii? Dowiesz się z tego artykułu.

Karboksyterapia – cellulit w redukcji

Karboksyterapia na brzuch
W przypadku karboksyterapii cellulit jest redukowany pod wpływem działania dwutlenku węgla. Karboksyterapia na cellulit działa skutecznie w blisko 90%. Mechanizm jej działania polega na kontrolowanym uszkodzeniu adiopocytów oraz przyspieszeniu lipolizy (czyli rozkładu trójglicerydów w tkance tłuszczowej), czego efektem jest zmniejszenie napięcia między włóknami kolagenowymi oraz usprawnienie przepływu limfy. Wszystkie te działania przyczyniają się do efektywniejszej regeneracji skóry. Karboksyterapia jest skuteczna niezależnie od fazy rozwoju cellulitu. Działa nawet w zaawansowanym stadium.

Jak przebiega zabieg na cellulit? Pod skórę wstrzykiwany jest dwutlenek węgla, który powoduje wzmożony przepływ krwi, a wraz nim przyspieszony transport tlenu i składników odżywczych. To z kolei powoduje lepszy metabolizm komórkowy.

Karboksyterapia działa również na tkankę tłuszczową. Wstrzykiwanie w nią gazu powoduje, że w pewnym stopniu przekształca się w kwas węglowy odpowiedzialny za rozkład tłuszczy.

Z kolei lepsze ukrwienie wspomaga drenaż limfatyczny, a także metabolizm komórkowy. To wszystko powoduje, że spalanie tkanki tłuszczowej jest bardziej efektywne. Pobudzanie wytwarzania kolagenu, mniejsza powierzchnia tkanki tłuszczowej wpływają na poprawę kondycji skóry oraz fakt, że karboksyterapia jest po prostu efektywna. Dzieje się tak ponieważ organizm odczytuje wstrzykiwany dwutlenek węgla odczytywany jako nagły brak tlenu, który należy niezwłocznie uzupełnić. Ta praca organizmu przyczynia się do lepszej regeneracji i odżywienia skóry.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
POSZUKUJESZ ODŻYWCZEGO KREMU NA CELLULIT?ZAMÓW

Sprawdź: Kosmetyki na cellulit

Karboksyterapia – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do karboksyterapii dotyczą zmian miejscowych na skórze, jak i ogólnego stanu zdrowia. Występowanie któregokolwiek z nich uniemożliwia wykonanie zabiegu.

Oto podstawowe przeciwwskazania:

  • ostra niewydolność serca lub nerek (lub poddawanie się dializom),
  • przebyty udar mózgu,
  • nowotwór lub prowadzone aktualnie leczenie chemią,
  • epilepsja,
  • problemy z gojeniem się ran,
  • cellulitis,
  • trądzik różowaty,
  • hemofilia,
  • infekcje grzybicze, wirusowe lub bakteryjne,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • podrażniona i sucha skóra w obszarze zabiegowym,
  • aktywna opryszczka.

Karboksyterapia – efekty po zabiegu

Efekty karboksyterapii są bardzo szybko zauważalne, nawet po pierwszym zabiegu. Przede wszystkim karboksyterapia powoduje syntezę kolagenu, regeneruje tkanki, redukuje cellulit. Dzieje się to dzięki poprawie ukrwienia skóry, spalaniu tkanki tłuszczowej, dotlenieniu komórek. Karboksyterapia jest jednak jednym z wielu zabiegów, które wpływają na kondycję skóry i niwelowanie zmian takich jak cellulit czy rozstępy.

Oprócz korzystania z tego typu zabiegów warto również prowadzić higieniczny tryb życia, czyli zdrowo się odżywiać i uprawiać sport, a także używać dobrych preparatów na cellulit.

Podsumowując, karboksyterapia to metoda o potwierdzonej skuteczności, która walczy z różnymi problemami skóry. Przed jej zastosowaniem warto jednak odbyć krótką konsultację z kosmetologiem.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Righi G., Jak się pozbyć cellulitu, 2001

1 głosów

Komentarze

Magdalena - 2021-05-02 09:44:26

U mnie to było 6 zabiegów, ale to chyba wszystko zależy od stanu skóry. Lekarz ci powie jak by u Ciebie wyglądała karboksyterapia.

Mariola - 2021-02-08 13:20:39

Ile mniej wiecej trzeba takich zabiegow na uda by widziec poprawe? Ile utrzymuja sie takie efekty po zakonczonej terapii, he?

szokobons - 2021-01-19 12:28:49

a ja polecam bo bardzo dobry jest ten zabieg. mialam kilka juz ich i widac poprawe.

alyssa - 2021-01-02 17:11:00

nie przemawia do mnie robienie sobie zastrzyków.... jestem bardzo na NIE. może pomagać ta karboksyterapia ale jak mam mieć igłę w ciele to odmawiam..

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊