Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mata do akupresury – zapoznaj się z nią!

Strona główna » Blog » Mata do akupresury – zapoznaj się z nią!

Mata do akupresury to skuteczny w walce z cellulitem. Pomarańczowa skórka to problem, który dotyka wielu pań. Warto z nim walczyć i skorzystać ze sprawdzonych narzędzi. Na cellulit świetnie działą mata do akupresury. Dzięki niej można zredukować pomarańczową skórkę. Korzystanie z niej w połączeniu ze zdrową dietą będzie idealnym rozwiązaniem. 

Mata do akumpresury jak działa masaż za jej pomocąMata do akupresury – jak działa masaż za jej pomocą?

Mata do akupresury pozwala zrobić masaż, który jest pomocny w eliminowaniu pomarańczowej skórki. Polega on na stymulowaniu określonych punktów na ciele, które odpowiadają za układ limfatyczny i krążenie krwi. Tego rodzaju maty mają setki małych plastikowych lub metalowych kolców, które naciskają na skórę i powodują delikatne pobudzenie tkanek. W czasie masażu przy ich zastosowaniu dochodzi do uaktywnienia krążenia krwi i limfy, co wspomaga usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu. Dlatego, jeżeli celem jest pozbycie się cellulitu, warto postawić na regularne użytkowanie maty do akupresury. Przyczyni się to do poprawy elastyczności skóry oraz zmniejszenia obrzęków, co jest celem wielu kobiet.

Bardzo ważne jest to, żeby mata do akupresury na cellulit pochodziła od renomowanego producenta, gdyż jej jakość to bardzo istotna kwestia. Przedmiot ten można kupić w relatywnie niskiej cenie, jednak wiele w tej kwestii zależy od konkretnej marki.

Mata do akupresury – jak często wykonywać masaż?

Mata do akupresury to bardzo przydatny przedmiot, który pomoże w wyeliminowaniu cellulitu. Masaż przy jej zastosowaniu powinien być wykonywany 2-3 razy dziennie przez około 10-15 minut. Bardzo istotne jest regularne jego wykonywanie. Tylko systematyczne masaże przyniosą trwałe rezultaty. Dlatego dobrze dostosować harmonogram masażu do indywidualnych preferencji i możliwości czasowych.

Sprawdź również: Sposoby na cellulit

Mata do akupresury – efekty masażu

Mata do akupresury powszechnie stosowana jest od wielu lat. Masaż przy jej użyciu przynosi bardzo dużo korzyści w walce z pomarańczową skórką. Taka mata zapewnia wiele efektów.

Warto wymienić tutaj:

  • redukcję cellulitu – regularne stosowanie maty do akupresury może przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu poprzez pobudzanie krążenia krwi i limfy oraz wspomaganie usuwania toksyn z organizmu.
  • poprawę elastyczności skóry – masaż akupresyjny może przyczynić się do zwiększenia elastyczności skóry, co pomaga w redukcji zmian cellulitowych.
  • zmniejszenie obrzęków -  akupresura wspomaga usuwanie nadmiaru płynów z organizmu, co może skutkować zmniejszeniem obrzęków i uczucia ciężkości w obszarach dotkniętych cellulitem.
  • relaks i redukcję stresu - masaż akupresyjny działa również kojąco na układ nerwowy.

Mata do akupresury – przeciwwskazania

Mata do akupresury ma kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim nie jest odpowiednia do stosowania przez kobiety w ciąży. Do tego trzeba doliczyć panie, które mają skórę uszkodzoną bądź wrażliwą. Alergie skórne to powszechny problem. W takim przypadku masaż akupresurowy nie jest wskazany.

Nolicell na cellulit

NOLICELL
KREM NA CELLULIT Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHZAMÓW

Mata do akupresury – krem na cellulit

Mata do akupresury pozwala pozbyć się cellulitu. Żeby efekty były jeszcze lepsze, warto do masażu dodać stosowanie właściwego kremu na pomarańczową skórkę. Warto wymienić tutaj choćby Nolicell. To naturalny produkt, który pomaga zwalczyć cellulit. Przed jego stosowaniem warto sprawdzić jego skład. Zawiera on składniki aktywne, które mogą wspomagać redukcję cellulitu. Stosowanie tego w połączeniu z masażem akupresyjnym może zwiększyć efektywność terapii i przyspieszyć widoczne rezultaty. Nolicell to serum na cellulit, które działa na skórę kompleksowo. Jego składniki aktywne pozwalają niwelować pomarańczową skórkę i poprawić stan i wygląd skóry. Skład tego produktu jest naturalny. Znajduje się w nim m.in. ekstrakt z zielonej herbaty, który intensywnie ujędrnia skórę i nadaje jej elastyczności. W składzie tego produktu znajduje się też witamina E i ekstrakt z kasztanowca, dzięki czemu mowa tutaj o serum, które jest wydajne, ma dobrą konsystencję i jest skuteczne w eliminowaniu cellulitu.

Mata do akupresury – podsumowanie

Mata do akupresury powszechnie wykorzystywana jest na całym świecie. To dobre rozwiązanie, o ile jej stosowanie połączy się ze zdrową dietą i wysiłkiem fizycznym i nie tylko. Najlepsze efekty zapewni się poprzez stosowanie też najlepszej klasy kosmetyku. W tym przypadku wysokiej jakości dermokosmetyk będzie strzałem w dziesiątkę. Takie kompleksowe działanie pozwoli skutecznie zredukować pomarańczową skórkę.


Bibliografia:

1. Gałązka M, Galęba A, Nurein H. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430.
2. Rymarz E, Mieczkowska J, Łopatyński J. Obrzęki kończyn dolnych – etiopatogeneza, rodzaje, diagnostyka. Medycyna Ogólna 2007; 13 (XLII), 3: 216-221.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊