Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rollmasaż- sprawdź, co to jest

Strona główna » Blog » Rollmasaż- sprawdź, co to jest

Rollmasaż to jeden z zabiegów polecanych osobom, które cierpią z powodu cellulitu. Wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry, a przy tym jego stosowanie jest proste i niewymagające dużo czasu ani wysiłku. Można z niego korzystać w gabinecie kosmetycznym lub zakupić urządzenie do domu. Na czym dokładnie polega i jak stosować rollmasaż?

Rollmasaż – czym jest?Rollmasażer1

Rollmasaż, nazywany również roll shaperem, to typ masażu, który polega na masowaniu ciała za pomocą specjalnych, drewnianych rolek przymocowanych do obrotowego bębna. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w lampę kolagenową lub podczerwień, która podnosi jego efektywność. Działanie masażera jest miejscowe i mechaniczne. Posiada możliwość regulowania obrotów, dzięki czemu można dopasować je indywidualnie do własnych potrzeb. Rollmasaż stymuluje krążenie krwi, zmniejsza obrzęki, chroni przed zastojami limfy, a także poprawia ukrwienie tkanki podskórnej. Działa nie tylko na układ krwionośny, ale również limfatyczny.

Co więcej, przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu, wzmacnia mięśnie i redukuje cellulit.

Wpływa na poprawę jędrności skóry, zwiększa odporność organizmu i wytrzymałość włókien mięśniowych, poprawia ruchomość stawów, a także wpływa ogólnie na regenerację całego organizmu.

Rollmasaż – efekty stosowania

Jeśli chodzi o rollmasaż, efekty jego działania są bardzo korzystne dla całego organizmu. To powoduje, że coraz więcej osób po niego sięga.

Wśród tych efektów należy wymienić:

 • redukcję cellulitu,
 • poprawę elastyczności i ujędrnienie skóry,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • rozluźnienie napięcia mięśniowego.

Warto zdawać sobie sprawę, że nieprzyzwyczajona do stymulacji skóra, może trochę boleć podczas pierwszego masażu. Pierwszych efektów nie należy również oczekiwać natychmiast, zwykle zauważalne są dopiero po kilku zabiegach. Jak wskazują opinie specjalistów oraz osób, które korzystały z zabiegu, warte są jednak czasu oczekiwania.

 

Zabiegi domowe na cellulit Zabiegi kosmetyczne na cellulit
 • Masaż bańką chińską (działanie próżni)
 • Karboksyterapia (dwutlenek węgla)
 
 • Kriolipoliza (wymrażanie lipidów)
 • Body wrapping (usuwanie toksyn i pobudzenie lipolizy poprzez intensywne pocenie się)
 • Endermologia (specjalistyczny masaż głowicą z rolkami)
 • Rollmasaż (specjalistyczny masaż rolkami na bębnie)
Nolicell na cellulit

NOLICELL
WSPOMAGANIE W WALCE Z CELLULITEMZAMÓW

Zobacz także: Szczotkowanie na sucho

Rollmasaż z podczerwienią – efekty stosowania

Jeśli chodzi o rollmasaż z podczerwienią efekty mogą być jeszcze lepsze. Okazuje się, że wyposażony w podczerwień masażer na cellulit dodatkowo podgrzewa skórę, co przynosi lepsze efekty niż tradycyjne urządzenie. Jego dodatkową zaletą jest precyzyjne działanie. Dzięki temu rollmasaż jest bardziej efektywny. Aby zwiększyć skuteczność i uniknąć ponownego pojawiania się cellulitu, warto powtarzać zabieg raz na jakiś czas.

Karolina FormelaPodczerwień już dawno znalazła zastosowanie w terapiach na cellulit. Wykorzystuje się jej działanie termiczne. Podgrzane tkanki zaczynają się pocić, co pomaga usunąć toksyny i aktywizuje lipidy do spalania. Równocześnie rozgrzana krew zaczyna szybciej krążyć i w konsekwencji komórki są lepiej odżywione oraz nie powstają obrzęki. Podczerwień wpływa na przyczyny cellulitu, dlatego właśnie tak dobrze go redukujemówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Rollmasaż – przeciwwskazania do zabiegu

Warto również zdawać sobie sprawę, że istnieją przeciwwskazania do stosowania rollmasażu. Do najważniejszych należą ciąża oraz okres karmienia piersią. Niewskazany jest również w przypadku problemów z układem krążenia. Powinny również zrezygnować z niego osoby, które mają tendencję do występowania zakrzepów.

Rollmasaż dedykowany jest przede wszystkim osobom, które pragną poprawić kondycję swojej skóry, w szczególności pozbyć się cellulitu.

Najbardziej skuteczny jest w początkowych fazach jego rozwoju- w związku z tym warto jak najwcześniej podjąć próby jego zwalczania. Aby zwiększyć efektywność, po każdym zabiegu należy aplikować krem, który zawiera odpowiednie dla skóry z cellulitem składniki aktywne. Pobudzona skóra lepiej je wchłonie.

Uwaga!

TERAZ na stronie nolicell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Nolicell. Kliknij i sprawdź!

Nolicell na cellulit

NOLICELL
WZMOCNIENIE ROLLMASAŻUZAMÓW

FAQ

1. Jak wzmocnić działanie rollmasażu na cellulit?

Efekty każdego zabiegu kosmetycznego, w tym masażu rollmasażerem, przedłuża i wzmacnia stosowany regularnie i codziennie krem na cellulit. Warto wybierać spośród kosmetyków z naturalnymi składnikami, np. balsam na cellulit Nolicell.

2. Ile zabiegów rollmasażu należy wykonać, aby zaobserwować zadowalające rezultaty?

lość zabiegów powinien dobierać kosmetolog po ocenie skali problemu oraz wywiadzie indywidualnym. Zaleca się jednak, by była to seria maksymalnie 10 zabiegów.

3. Czy rollmasaż można robić w warunkach domowych?

Rollmasażer to duże urządzenie, zabiera sporo miejsca, dlatego bardziej jest to specjalistyczne urządzenie do zabiegów gabinetowych.


Bibliografia

1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. V. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, JEADV, 2010
3. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
4. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
5. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
6. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006

9 głosów

Komentarze

am - 2020-12-09 15:40:51

Taki rollmasaż wykonuje się najczęściej na wielkiej maszynie, ja mam taką dostępną na siłce i u kosmetyczki

Olciax - 2020-11-17 21:35:35

Na allego jest za groszowe sprawy ahahaha

Kimi - 2020-11-14 20:59:02

Rollmasaż niestety ma dużo przeciwwskazań, słyszałam, że może powodować dużo siniaków i krwiaków :/ slabizna

Lidia Kam. - 2020-11-12 14:24:50

taki rollmasaż był kiedyś w lidlu z tego co kojarzę. na pewno jest jeszcze dostępny w sklepie online. a tak ogólnie to może jeszcze gdzieś stacjornalnie w sklepie agd rtv? taniej i tak pewnie wyjdzie zamówienie z internetu.

Elena - 2020-11-07 08:23:52

nie mam czasu na takie zabiegi, lepiej regularnie używać kremów, czy innych takich na cellulit niż wydawać majątek, a efekt pewnie podobny

alice - 2020-11-06 18:00:01

kiedyś już słyszałam o tym. gdzie można kupić stacjonarnie takie cuda? ^^

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊