Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit włóknisty – stosuj najlepsze metody

Strona główna » Blog » Cellulit włóknisty – stosuj najlepsze metody

Cellulit włóknisty to problem dotykający wielu Polek. Jednym z jego rodzajów jest tak zwany cellulit włóknisty. Jest to wyjątkowo trudna w leczeniu odmiana, jednak nie jest to niemożliwe. Poniżej źródła tego rodzaju problemów jak i kilka sposobów na zaradzenie im.

Cellulit włóknisty co to jest i jak powstajeCellulit Włóknisty – co to i jak powstaje?

Cellulit włóknisty ma swoje źródło w zesztywniałych włóknach kolagenowych, znajdujących się wokół komórek tłuszczowych. Ten cellulit ma swoje podłoże zarówno w genetyce jak i w siedzącym trybie życia z niewielką ilością aktywności fizycznej. Może też wynikać ze złego odżywiania w postaci zbyt dużej ilości cukru i przesadzania ze słodkimi przekąskami. Cellulit włóknisty jest bardzo trudny w wyeliminowaniu, ale nie jest to niemożliwe. Cellulit włóknisty powoduje bardzo charakterystyczny wygląd skóry na nogach. Stają się bardzo nieestetyczne, pomarszczone a skóra miejscami wręcz obwisła.

Cellulit włóknisty – jak go rozpoznać?

Cellulit włóknisty można rozpoznać bardzo prostą metodą tak zwanego “szczypania”. Polega ona na lekkim szczypnięciu skóry dwoma palcami. Jeżeli towarzyszy temu charakterystyczne uczucie bólu i skóra jest nadwrażliwa, może to być właśnie cellulit włóknisty.

Sprawdź także: Ćwiczenia na cellulit

Cellulit włóknisty – jakie są powody powstawania?

Cellulit włóknisty nie ma dokładnie jednego źródła. Może mieć swój początek w zbyt dużej ilości cukru, siedzącym trybie życia jak i w dziedziczonych genach.

  • Podłoże w genetyce – przykładowo jeśli w danej rodzinie kilka pokoleń kobiet borykało się z problemem cellulitu włóknistego, jest duża szansa, że zostanie to odziedziczone przez następne generacje
  • Styl życia pozbawiony ruchu – nie chodzi tylko o sam brak aktywności ale w dużej mierze o siedzący tryb życia. W celu profilaktyki przeciwko cellulitowi należy codziennie wybrać się przynajmniej na krótki spacer lub jogging.
  • Zbyt duża ilość cukru w diecie. W tym przypadku powodem mogą być zarówno niezdrowe batoniki czy słodycze jak i regularne przesadzanie ze słodzeniem.
Nolicell na cellulit

NOLICELL
KREM NA CELLULIT Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHZAMÓW

Cellulit włóknisty, jak sobie z nim poradzić?

Cellulit włóknisty da się pokonać dzięki ćwiczeniom i większej aktywności fizycznej – już spacer na zaledwie 2-3 kilometry dziennie potrafi pobudzić organizm człowieka. Nie trzeba korzystać z bardzo zobowiązujących rozwiązań takich jak przykładowo siłownia, za to świetnym wyborem może być basen. Dodatkowo warto wspierać efekty takich ćwiczeń za pomocą odpowiednich produktów. W ten sposób można znacząco przyśpieszyć proces pozbywania się cellulitu włóknistego. Pewnym wyborem w tym przypadku jest naturalny żel Nolicell. Nolicell to nowoczesne serum działające u samego źródła problemu. Po zaaplikowaniu pobudza do działania komórki w skórze w miejscach, w których zwykle gromadzi się cellulit. Żel zawiera doskonale skomponowany skład, który kompleksowo zadba o skórę osób borykających się z problemem cellulitu. Dzięki zastosowaniu w jego produkcji ekstraktu z zielonej herbaty, ekstraktu z miłorzębu japońskiego a także kwasu hialuronowego, każdy kto zdecyduje się zaufać marce VerdeLab otrzymuje pełen asortyment środków do walki z cellulitem. Żel Nolicell nie działa jedynie ukrywając objawy ale faktycznie lecząc cellulit.

Cellulitu włóknistego można się także pozbyć korzystając z zabiegów. W stosunkowo krótkim czasie każdy będzie mógł cieszyć się skórą bez skaz. Niestety, jest to bardzo inwazyjna metoda. Dla osób unikających zabiegów lepszym wyborem będzie surowa dieta i unikanie niezdrowych przekąsek. W ten sposób już po niedługim czasie będzie można zobaczyć efekty coraz lepszego wyglądu skóry, jednak będzie to wymagało dużej samodyscypliny.

Podsumowanie

Cellulit włóknisty, podsumowując, ma swoje źródło w indywidualnym trybu życia i diety, a raczej ilości cukrów spożywanych na co dzień. O profilaktykę przeciwko cellulitowi należy dbać zarówno poprzez wprowadzenie do dziennej rutyny większej ilości aktywności fizycznej jak i za pomocą wybierania zdrowszych produktów wyższej jakości.


Bibliografia:

1. Kozikowska J, Łuczak J. Obrzęk limfatyczny – patomechanizm, podział, zasady leczenia. Przew Lek 2001; 5(4): 48-54.
2. Zemits Sisley. Urządzenie do presoterapii i drenażu limfatycznego – materiały szkoleniowe.
3. Kołodziejczak A. Kosmetologia Tom I. PZWL 2019; 185-197 oraz 507-510.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Nolicell - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊